Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Trénerská rošáda v treťoligovom Poprade

Sportnet|Publikované 4. okt 2007 o 22:00

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovickokorzar.skPred začiatkom sezóny v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži AVE - V.O.D.S. sa predstavitelia

JAROSLAV GLOVIČKO, jaroslav.glovickokorzar.sk

Pred začiatkom sezóny v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži AVE - V.O.D.S. sa predstavitelia futbalového klubu FK Aquacity Poprad netajili najvyššími ambíciami, čomu zodpovedal aj príchod posíl. Po tretine sezóny však mužstvo pod vedením trénera Pavla Kubička ako jediné neprehralo, avšak v tabuľke je až na treťom mieste. Z desiatich stretnutí šesťkrát remizovalo, čo iste nepridalo na pohode v klube.

POPRAD. Práve domáce remízy a nevýrazné výkony boli signálom pre správnu radu klubu, ktorá na svojom poslednom zasadnutí sa rozhodlo k radikálnemu riešeniu. Tým je odvolanie trénerskej dvojice Pavol Kubičko Ivan Kráľ. Ako celú situáciu vníma predseda správnej rady Milan Baran? "Samotné výkony neboli na takej úrovni, ako sme si predstavovali. Neviem, či mužstvo nebolo správne nabudené do stretnutí ako by malo, ale posledný duel nám to iba potvrdil. Hrali sme v ňom tri štvrtiny presilovku o jedného hráča, ale výkon mužstva tomu nenasvedčoval. Chýbala bojovnosť, nasadenie a mali sme oprávnené výhrady. Nie iba tréner je na vine, že hráme tak ako hráme, preto sme sa rozhodli konečné resumé prijať až v pondelok," povedal M. Baran.

Lodivodi na nútenej dovolenke

"Momentálne sme sa rozhodli, že tréneri sú od stredy na "nútenej" dovolenke a dočasným vedením je poverený Stanislav Koch. Viedol už prípravu a v nedeľňajšom stretnutí v Kráľovskom Chlmci bude koučovať naše mužstvo. Ide iba o dočasné riešenie, lebo v pondelok padne rozhodnutie, kto bude novým trénerom," prezradil M. Baran. Popradčania sa rozhodli riešiť nevýrazné výkony mužstva odvolaním trénera P. Kubička. Podľa našich informácií na jeho miesto je niekoľko kandidátov a podľa slov M. Barana v hre sú traja. Z nich však jeden je veľmi horúci favorit - Ondrej Kavka, ktorý podľa internetovej stránky klubu sledoval svojich zverencov v prípravnom stretnutí proti Veľkej Lomnici.

Zažehnajú krízu pokuty?

Nový ročník súťaže akoby nezastihol tento mančaft v dobrej hernej pohode, skôr sa do hry vkradla nervozita, ktorá vyústila do hernej krízy jednotlivcov i celého mužstva. Aj preto vedenie klubu hovorilo s hráčmi a pohrozilo aj pokutami. "Ak sa situácia nezmení, nevylučujeme ani ďalšie zmeny, ktoré by už neobišli ani hráčsky káder. Zatiaľ nad tým neuvažujeme, lebo sme hráčom dali nové ciele a pokiaľ ich dokážu do záveru jesennej časti naplniť, tak upustíme od spomínaných finančných pokút. Hráčom sme krátili prémie o 50 percent a základné odmeny o 30 percent za október. Je už iba na nich, ako sa s tým dokážu vysporiadať. Opakujem, ak mužstvo splní stanovené ciele, ktoré nechcem špecifikovať, tak vedenie klubu môže od finančných sankcií upustiť," konštatoval M. Baran. V posledných šiestich kolách jesennej časti musia Popradčania vyhrať, aby vedenie klubu zmiernilo dané finančné postihy, alebo ich dokonca aj nadobro zrušilo a hráčom tieto odmeny vyplatí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.