Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Trénerovi by chceli dať finálový darček

Sportnet|Publikované 4. mar 2009 o 00:00

V piatok bude oslavovať meniny tréner atletických sestier Velďákových Radoslav Dubovský. Jeho zverenky by mu k sviatku chceli dať finálový darček. V

spomínaný deň totiž budú zápoliť na halových majstrovstvách Európy v kvalifikačných súťažiach.

KOŠICE. Obe atlétky nemali problémy so splnením limitov na vrcholné podujatie tejto halovej zimy, ktoré sa v Turíne uskutoční od piatku do nedele.

Cíti pohodu

"Posledné tréningy boli z mojej strany veľmi dobré, dúfam, že forma vydrží. Cítim sa celkom v pohode, len to bude treba predať presne v danú hodinu," vraví pred odchodom do dejiska skokanka do diaľky Jana Velďáková. Spomedzi prihlásených diaľkarok má na konte deviaty najlepší tohtosezónny výkon. "Budem rada, ak sa dostanem do osemčlenného finále. Dôležité bude skočiť okolo 650 centimetrov. Ak sa to podarí a napriek tomu to nebude stačiť na finále, nebudem sklamaná, dôležité je podať spomínaný výkon. Uvidíme, ako to bude prebiehať, je nás tam naskladaných hneď niekoľko pretekárok s výkonmi okolo 650-660 cm (do spomínaného rozpätia sa vošlo až sedem účastníčok ME - pozn. aut.), takže to bude vyrovnané."

Trafiť dosku

Šampionát, ak pretekárka odbúra psychický tlak z veľkej súťaže, by mohol byť ideálnou príležitosťou na vylepšenie osobného rekordu. Ten si v tejto halovej sezóne zatiaľ neposunula, má ho teda na hranici 656 cm. "Zaostala som za ním len pár centimetrov, v priemere som skákala okolo 630 - 640 cm. Boli tam však aj prešľapové pokusy na úrovni 660 cm. Ak by to vyšlo takto, no bez prešľapu, bolo by to super. Rozhodujúce bude trafiť dobre dosku."

Jana rovnako ako jej dvojička Dana v trojskoku majú kvalifikáciu na programe hneď v prvý deň súťaží. Obe dobre vedia, aké meno je na piatok v kalendári napísané. "Trénera by sme k meninám chceli potešiť, posnažíme sa o to. Verím, že večer bude oslava len taká menšia, pretože pred nami bude ešte finále," dúfa Jana, že medzi najlepšie sa dostanú a bude sa ich týkať aj vyvrcholenie turínskeho šampionátu.

FAKTY

Jana Velďáková

Osobný halový rekord: 656 cm (3. február 2007, Stuttgart)

Tohtoročné halové maximum: 653 cm (7. február 2008, Praha)

Počet konkurentiek na HME: 18

Pozícia spomedzi štartujúcich na HME na základe tohtosezónneho výkonu: 9. miesto

Celková pozícia v tohtosezónnych halových tabuľkách: 12. miesto

Súvisiace články