Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Trénerom českého majstra z Karvinej už nie je Slovák Hargaš

TASR|22. dec 2002 o 16:18

Karviná 22. decembra (TASR) - Slovenský hádzanársky tréner Ivan Hargaš sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na lavičke päťnásobného českého majstra HC ...

Karviná 22. decembra (TASR) - Slovenský hádzanársky tréner Ivan Hargaš sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie na lavičke päťnásobného českého majstra HC Baník Karviná, ktorý v posledných troch sezónach vždy doviedol k majstrovskému titulu.

"K 31. decembru aj oficiálne v Karvinej končím. Musím zdôrazniť, že z klubu odchádzam bez vonkajších tlakov a bez akýchkoľvek podlžností zo strany klubu," prezradil uznávaný slovenský odborník a pokračoval: "S Baníkom som strávil tri prekrásne roky, trénoval som fantastických hráčov, družstvo malo dobrých funkcionárov. Získali sme majstrovské tituly ČR, celkové triumfy v HIL-ke i Českom pohári a dosiahli sme účasť v prestížnej Lige majstrov. Aj preto ma však mrzí, že sme zostali niekde na polceste v snahe vybudovať špičkového európskeho celku. Ak by som to mal zjednodušiť, chýbalo nám tomu v budúcnosti asi 10 miliónov korún v rozpočte a asi 20 cm vo výškovom priemere hráčov."

Hargaš sa o začiatku rozpredaja družstva, ktorý si vynútili finančné problémy, dozvedel až pred cestou na zápas LM do Moskvy z českých médií. "Po odtrénovaní stredajšej vydarenej exhibície Západ - Východ, v ktorej som Západ po tretí raz doviedol k víťazstvu som sa rozhodol a na druhý deň som vedeniu oznámil, že v klube končím," doplnil kormidelník s úctyhodnou bilanciou 595 ligových duelov v trénerskej kariére. "Teraz je skôr pre mňa výzvou zvýšenie počtu mojich 72 pohárových zápasov alebo 40 reprezentačných. Otázku reprezentácie som vždy staval na osobitný piedestál a aj keď to v Karvinej možno niekedy na základe ozveny v českej tlači tak nevyzeralo, vzťah k národnému družstvu som sa snažil vštepovať aj hráčom," zdôraznil Hargaš, ktorý však zároveň poprel, že by si želal zmenu na poste reprezentačného kormidelníka mužov Slovenska. "Reprezentáciu teraz čaká dôležitá kvalifikácia a myslím, že by jej iba uškodilo, ak by sa začalo o takých veciach špekulovať a zbytočne hráčov takýmto spôsobom rozptyľovať. Bez práce však určite dlho nezostanem, vylučujem však pôsobenie v Čechách alebo na Slovensku. V polovici sezóny neočakávam veľa ponúk na systematickú prácu, som ochotný však spolupracovať aj ako nejaká výpomoc, napríklad ako poradca v nejakom klube," zakončil trnavský rodák, ktorý na Nový rok oslávi 55. narodeniny.

Súvisiace články