Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Trénermi v hokejovom Poprade sú brankári

Uštedrili im debakel. Poprad si proti Spišiakom napravil chuť. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 20. aug 2012 o 22:00

Poriadny debakel uštedrili popradskí hokejisti svojmu susedovi zo Spišskej Novej Vsi. V prípravnom zápase ho na domácom ľade deklasovali vysoko 8:0.

Od štvrtka do soboty sa zverenci trénera Jozefa Škraka predstavia na domácom Tatranskom pohári.

POPRAD. „Kamzíci“ rozhodli o svojom víťazstve už v prvej tretine, ktorú vyhrali 5:0. Po prehrách s Donbassom Doneck a Martinom si tak napravili chuť pred blížiacim sa Tatranským pohárom.

„Každé víťazstvo poteší. Oba tímy nastúpili v oklieštenej zostave. Chlapci však bojovali a myslím si, že to bol celkom pekný hokej. V zápase s Martinom sme nemali také nasadenie, aké sme si predstavovali, preto sme chceli tento duel začať inak. Chlapci vstúpili do seba a od začiatku bojovali,“ povedal nám po stretnutí asistent trénera Popradu Martin Klempa.

Ako bývalý brankár presne vie, ako gólmanovi pomôže, keď v súboji neinkasuje jediný gól. Presne to sa proti Spišiakom podarilo mladému Sedlačkovi.

„Môžem povedať, že podal stopercentný výkon. Jedna lastovička však leto nerobí. Dúfam, že v tom bude pokračovať a že bude na sebe ďalej tvrdo pracovať,“ naznačil Klempa, ktorý svojmu zverencovi rozdával cenné rady počas celého duelu.

„Tieto zápasy sú výborné na to, že si brankár môže vyskúšať rozohrávku a hlavne v tomto smere som mu radil najviac.“

Verí, že aj na Tatranskom pohári sa omladený popradský tím predstaví v dobrom svetle. „Čakajú nás omnoho ťažší súperi a určite to bude veľmi náročné. Verím, že budeme hrať zodpovedne a že na celom turnaji podáme dobrý výkon.“

A ako sa mu spolupracuje s hlavným trénerom mužstva, Jozefom Škrakom, taktiež bývalým brankárom? „Sme taká  'srandovná ' dvojica, keďže obaja sme bývalí brankári. Myslím si však, že si celkom dobre rozumieme a pomáhame jeden druhému,“ dodal Klempa.

Sedlačko s čistým štítom

Dvojnásobný dôvod k spokojnosti mal mladý gólman Popradu Juraj Sedlačko. Nielenže sa znovu postavil medzi tri žŕdky, ale navyše vychytal i čisté konto.

„Najťažšie to bolo asi na začiatku a potom na konci, keď sme sa bránili iba v trojici. Určite ma potešilo, že sa mi podarilo udržať si nulu, aj keď ma v kabíne zrejme bude niečo stáť. Nečakal som, že budem takto často chytať. Užívam si to. V zápase s Doneckom som bol v jednom ohni striel, teraz sme boli lepším tímom. Po stretnutí s Martinom sme si vstúpili do svedomia. Pre mňa osobne je veľkou výhodou, že máme trénerov bývalých brankárov. Hlavne Martin Klempa ma vždy napomenie, čo robím zle. Vie, ako sa cítim a vždy ma vie usmerniť,“ povedal Sedlačko.

ico

Fakty

HK Poprad - HK Sp. N. Ves 8:0 (5:0, 1:0, 2:0)

Góly: 4. Sabolič (Wesselényi, M. Turan), 8. Wesselényi (M. Turan, Sabolič), 15. Malina (Takáč, Homa), 16. Wesselényi (Sabolič), 18. Takáč (Homa, Malina), 35. E. Kramár (Sabolič), 43. Takáč (Homa), 58. Vokulič. POPRAD: Sedlačko - Kurali, Malina, Kovačevič, M. Turan, E. Kramár, Gáborčík, Pitka - Gápa, Takáč, Homa - Wesselényi, B. Rapáč, Sabolič - Vokulič, Gríger, Rehuš - Huszárik, Vojtaššák, Ištócy.

riso

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.