Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Tréneri väčšinou favorizujú Francúzsko

Sportnet|12. jún 2004 o 00:00

LISABON - Tréneri účastníkov EURO v Portugalsku o favoritoch na titul hovoria:


Angličan David Beckham. FOTO - REUTERSJacques Santini, Francúzsko : "Do kategórie favoritov patria Taliansko, Holandsko a Anglicko. Som presvedčený, že uspieť môže aj Portugalsko. Hrá doma. Aj my prichádzame do Portugalska s cieľom zvíťaziť."

Sven-Goran Eriksson, Anglicko : "Francúzsko má fantastický tím, ale podľa môjho názoru je tu iný favorit - Nemecko. Nemci vždy bojujú o titul s veľkým nasadením."

Rudi Voller, Nemecko: "Najväčším favoritom sú Francúzi, potom Taliani a Holanďania. Na ME bude hrať šesť alebo sedem tímov, ktoré sú kvalitné. My sme jedným z nich."

Luiz Felipe Scolari, Portugalsko: "Desať tímov môže vyhrať. Do úvahy prichádzajú Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, ale aj ďalší. Pred našimi súpermi máme rešpekt, ale necítime sa byť dopredu zdolaní."

Giovanni Trapattoni, Taliansko: "Francúzsko, Anglicko, Holandsko, Španielsko, Česko a Nemecko majú silné tímy. Nemecko má síce dosť problémov, ale poznám týchto hráčov. Na šampionáte sa nikdy nevzdávajú. My sme vybrali 23 najlepších futbalistov, dúfam, že ukážu oprávnenosť nominácie."

Dick Advocaat, Holandsko: "Je veľmi ťažké povedať, kto vyhrá. Dúfam, že my budeme hrať dobre a napokon získame trofej."

Iňaki Saez, Španielsko: "Každý môže vyhrať. Niektorí majú lepšie vyhliadky. Portugalsko je doma, Francúzsko je obhajcom."

Otto Rehhagel, Grécko: "Mojimi favoritmi sú Portugalsko, Francúzsko, Česko, Holandsko a Nemecko."

Plamen Markov, Bulharsko: "Favorizujem Francúzsko. Nemyslím si, že by mohli zaváhať ako na majstrovstvách sveta 2002."

Morten Olsen, Dánsko: "Francúzsko má najlepší tím. Hrajú futbal, ktorý milujem."

Otto Barič, Chorvátsko: "Francúzsko je favoritom. Treba si však dať pozor na Španielov, ktorí majú za sebou dlhú cestu bez výraznejšieho úspechu."

Alexandrs Starkovs, Lotyšsko: "Všetci súperi v skupine - Holanďania, Česi a Nemci môžu byť neskoršími majstrami. To isté platí o Francúzsku, Taliansku a Španielsku."

Georgij Jarcev, Rusko: "EURO je vyrovnanejšie ako majstrovstvá sveta a môže sa stať čokoľvek."

Kobi Kuhn, Švajčiarsko: "Francúzsko je o krok pred ostatnými tímami. Portugalsko je však tiež favoritom na titul. Tento rok je to však oveľa vyrovnanejšie a otvorenejšie ako v minulosti."

Karel Bruckner, Česko: "Nechcem menovať favoritov, ale Francúzsko, Taliansko a Portugalsko majú dobré šance."

Lars Lagerbäck a Tommy Soderberg, Švédsko: Obaja sa vyslovili jednoznačne - "Francúzsko". (sita)

Súvisiace články