Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Tréneri favorizujú Francúzsko, šance dávajú aj Nemcom

SITA|11. jún 2004 o 10:37

LISABON 11. júna (SITA) - Tréneri účastníkov záverečného turnaja majstrovstiev Európy 2004 vo futbale v Portugalsku (12. júna - 4. júla) o najväčších favoritoch na titul:


Jacques Santini (tréner Francúzska): "Šancu na úspešný výsledok má viacero tímov. Do kategórie favoritov patria Taliansko, Holandsko a Anglicko. Som presvedčený, že uspieť môže aj Portugalsko. Hrá doma a pre Luisa Figa, Ruia Costu či Fernanda Couta je to posledná šanca na veľký úspech. Aj my prichádzame do Portugalska s cieľom zvíťaziť."


Sven-Göran Eriksson (tréner Anglicka): "Francúzsko má fantastický tím, ale podľa môjho názoru je tu iný favorit - Nemecko. Nemci vždy bojujú o titul s veľkým nasadením."


Rudi Völler (tréner Nemecka): "Najväčším favoritom sú Francúzi, potom Taliani a Holanďania. Na ME bude hrať šesť alebo sedem tímov, ktoré sú veľmi kvalitné. My sme jedným z nich."


Giovanni Trapattoni (tréner Talianska): "Francúzsko, Anglicko, Holandsko, Španielsko, Česko a Nemecko majú silné tímy. Nemecko má síce dosť problémov, ale poznám týchto hráčov. Na šampionáte sa nikdy nevzdávajú. My sme vybrali 23 najlepších futbalistov, dúfam, že ukážu oprávnenosť svojej nominácie."


Luiz Felipe Scolari (tréner Portugalska): "Na ME bude hrať desať tímov, ktoré môžu turnaj vyhrať. Do úvahy prichádzajú Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, ale aj ďalší. Pred našimi súpermi máme rešpekt, ale necítime sa byť dopredu zdolaní."


Dick Advocaat (tréner Holandska): "Je veľmi ťažké povedať, kto vyhrá. Dúfam, že my budeme hrať dobre a napokon získame trofej."


Alexandrs Starkovs (tréner Lotyšska): "Všetci naši súperi v skupine - Holanďania, Česi a Nemci môžu byť neskoršími majstrami Európy. To isté platí o Francúzsku, Taliansku a Španielsku."


Iňaki Saez (tréner Španielska): "Každý môže teoreticky celý turnaj vyhrať. Niektoré tímy majú lepšie vyhliadky. Portugalsko je doma, Francúzsko je obhajcom."


Otto Rehhagel (tréner Grécka): "Mojimi favoritmi sú Portugalsko, Francúzsko, Česko, Holandsko a Nemecko."


Plamen Markov (tréner Bulharska): "Favorizujem Francúzsko. Nemyslím si, že by mohli zaváhať ako na majstrovstvách sveta 2002."


Morten Olsen (tréner Dánska): "Myslím si, že Francúzsko má najlepší tím. Hrajú futbal, ktorý milujem."


Otto Barič (tréner Chorvátska): "Francúzsko je favoritom. Treba si však dať pozor na Španielov, ktorí majú za sebou dlhú cestu bez výraznejšieho úspechu."


Georgij Jarcev (tréner Ruska): "Majstrovstvá Európy sú vyrovnanejšie ako majstrovstvá sveta a môže sa stať čokoľvek."


Köbi Kuhn (tréner Švajčiarska): "Francúzsko je o krok pred ostatnými tímami. Portugalsko je však tiež favoritom na titul. Tento rok je to však oveľa vyrovnanejšie a otvorenejšie ako v minulosti."


Karel Brückner (tréner Česka): "Nechcem menovať favoritov, ale Francúzsko, Taliansko a Portugalsko majú dobré šance."


Lars Lagerbäck a Tommy Söderberg (tréneri Švédska): Obaja sa vyslovili jednoznačne - "Francúzsko."

Súvisiace články