Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Trénera výkon veľmi nepotešil

Sportnet|Publikované 16. feb 2009 o 23:00

Podľa predpokladov sa skončilo stretnutie hádzanárskej extraligy mužov v košickom VŠA, kde domáci stavbári hostili posledný celok tabuľky. Trnavčania

lepšie zvládli úvodné minúty duelu, v ktorom boli jasným favoritom hostitelia.

KOŠICE. Na stretnutie nastúpili hráči Inžinierskych stavieb Košice akoby na pol plynu a bolo to badať aj na hre. Boli nesústredení a súper z toho ťažil dve tretiny prvého polčasu, keď si udržiaval dvojgólový náskok. Ten sa domácim podarilo zmazať v 23. min., keď vyrovnali na 11:11 a postupne prebrali liace zápasu do svojich rúk. Získali už do prestávky náskok, ktorý v druhom zdvojnásobili a vyhrali rozdielom desiatich gólov 36:26.

Povinné body

S výkonom niektorých hráčov nebol kormidelník Ján Hruščák príliš spokojný. Na hre bolo badať dlhšiu prestávku, pričom jeho zverenci akoby si mysleli, že súper z dna tabuľky sa porazí sám. "Po dlhšej pauze to bol extraligový zápas, v ktorom niektorí hráči potvrdili svoju kvalitu a pripravenosť na záverečnú fázu sezóny. Ďalší zrejme zobrali tento duel na päťdesiat percent, že súper sa rýchlo poddá a nebude klásť žiaden odpor. Bohužiaľ, nebola to pravda, lebo Trnava má solídny základ zložený zo skúsených hráčov, ktorí už dlho hrávajú extraligu a pôsobili aj vonku. Lepšie im vyšiel vstup do zápasu a moji zverenci museli prepnúť na vyšší stupeň, aby otočili nepriaznivý stav. Potom to už bolo z našej strany lepšie a po zmene strán sme už hrali dôraznejšie a dali sme aj o dva góly viac," hovorí tréner J. Hruščák. Stavbári potvrdili rolu favorita a získali povinné body.

Na pravej spojke to škrípe

Košičania nastúpili bez dvojice hráčov - Olejára v bránke a na pravej spojke bez Baláža, ktorého v zápase proti Trnave nik na tomto poste nedokázal nahradiť. Tréner dal príležitosť Štefaniskovi a Jurkovi, ktorí však nesplnili jeho očakávania. "Až veľa technických chýb urobili hráči na pravej strane, pričom dali iba dva góly z tejto strany, čo je dosť málo. Počas týždňa musíme hľadať vhodného hráča na tento post, lebo nemôžeme hrať tak ako proti Trnave na tejto strane," prezradil J. Hruščák. Potešil ho výkon oboch mladých brankárov, aj hráčov v poli. "Darilo sa Strapkovi, ktorý ľahko premieňal šance, dobre hral Kolesár, no nemôžem byť spokojný s hrou v útoku a hlavne na tej pravej strane. Nedali sme viacero príležitostí a to ani nehovorím, že aj v obrane sme nehrali sústredene. Inkasovali sme góly z kategórie lacných. Nebolo nám nič platné, že brankári mali dobré zákroky, keď odrazené lopty získal súper a mohol opäť zakončiť. Nebol som spokojný s hrou aj výkonom niektorých hráčov. Po zápase som chlapcom povedal, že spokojný som iba s víťazstvom o desať gólov, lebo herne to viac ráz poriadne zaškrípalo. Ani krídla neodviedli svoje a chýbala aj agresivita v obrane," nešetril kritikou do vlastných radov kormidelník stavbárov J. Hruščák po hladkom víťazstve.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.