Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Trénera Rumunov Piturcu odsúdili za korupciu

(Autor: ilustračné - Fotolia)
SITA|5. jún 2013 o 14:15

Piturca sa v roku 2011 druhý raz vrátil na lavičku národného tímu. Počas svojej kariéry už štyrikrát trénoval Steauu Bukurešť.

BUKUREŠŤ. Trénera rumunskej futbalovej reprezentácie Victora Piturcu odsúdili na rok odňatia slobody podmienečne za to, že napomáhal majiteľovi Steauy Bukurešť Georgeovi "Gigimu" Becalimu pri korupcii.

Najvyšší súd v Bukurešti ho uznal vinným z účasti na prípade "Kufor", ktorý odhalil národný Antikorupčný úrad (DNA) v roku 2008, keď v reštaurácii v Kluži zadržal štyri osoby s hotovosťou 1,7 milióna eur.

Peniaze mali podľa DNA slúžiť na podplatenie hráčov a funkcionárov klubu Universitatea Kluž, aby získali minimálne bod v stretnutí s CFR Kluž, ktorý vtedy bojoval s Becaliho Steauou o titul. CFR vyhral 1:0 a vyhral súťaž o jeden bod pred bukureštským tímom.

V máji súd poslal majiteľa Steauy a bývalého europoslanca Becaliho na dva roky do väzenia za podvod spočívajúci vo výmene štátnych pozemkov. Spolu s ním pôjde za mreže aj exminister obrany Victor Babiuc. Odsúdení mali podľa zistení vyšetrovacích orgánov štát pripraviť o viac ako 800-tisíc eur.

Súvisiace články