Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Trénera Bardejova mrzí, že doma nedali gól

Bardejov prehral s Rimavskou Sobotou 0:1. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 21. apr 2013 o 22:00

Pred stretnutím druhej futbalovej ligy Partizán Bardejov – MŠK Rimavská Sobota sa zmenila polovica mužstva v zostave domácich.

Pred stretnutím druhej futbalovej ligy Partizán Bardejov – MŠK Rimavská Sobota (0:1) zaujala základná zostava domácich, v ktorej došlo k zmenám polovice mužstva domácich po vydarenom stretnutí so Šaľou. Minulý utorok sa Šarišanom v dohrávke 20. kola podarilo otočiť jednogólové vedenie hostí v poslednej štvrťhodine, no v poslednú sobotu si v podobnej situácii nedokázali poradiť ani za 85 minút.

BARDEJOV. Priebeh stretnutia ukázal, že kľúčovou bola stredová formácia, ktorá nezvládla hru, nedokázala pripraviť pre hrotových hráčov dostatok dobrých príležitostí.

Kormidelník Bardejova Rastislav Kica to videl takto: „Keby sme hrali zajtra, tak by som sa rozhodol pre tú istú zostavu, máme nahustený program. J. Zápotoka je zranený, Andraščík proti Šali nebol istý, Staš je po červenej karte. Prišli Kuhajdík a Kundra, očakával som, že skúsenosťou vo finálnej fáze pomôžu, ale do tých streleckých pozícií sme sa málo dostávali. Aj preto sme nedali doma gól a prehra mrzí.”

Posilnená Rimavská Sobota pôsobila sebavedome, uberala domácim zo stredovej časti, čo R. Kica komentoval:

„Boli to behaví hráči či Pribula, Katona, Siheľský, no najmä prísna jedenástka v úvode po nešťastnom dotyku Hanuščáka s Pribulom. Nemyslím si, že sme zlyhali v strede poľa, skôr vo finálnej činnosti, tam sme mali málo priestoru, a to rozhodlo. Mužstvo, ktoré sa zachraňuje, sa po góle zameralo na defenzívu, my sme museli otvárať priestoru cez S. Kicu i Hanuščáka a bola to voda na mlyn pre tých rýchlych protivníkov.”

A takéto je poučenie pred utorňajším zápasom so Šamorínom nielen pre R. Kicu: „Opäť dôjde k zmenám v zostave, verím, že diváka viac potešíme ako dnes.”

Súper bol kompaktný

Rimavská Sobota sa výrazne posilnila, pôsobila kompaktne a tréner Branislav Mráz dokonca po zápase netajil, že išli po dobrý výsledok.

„My sme mali svoj plán a ten nám vyšiel. Chceli sme sa dostať do vedenia, to sa nám podarilo veľmi skoro. Potom nasledovalo od domácich veľa šestnástkových centrov, no škoda našich nevyužitých brejkových situácií, mohli sme to vyriešiť a bolo by to pokojnejšie. No bolo to napínavé až do konca.”

Kvalitu Bardejova poznali a Mráz vedel, kde je možné ich pribrzdiť: „Rýchlym gólom sme dosiahli, aby boli nervóznejší, vedeli sme, že aj za pomoci fanúšikov sa budú chcieť dostať do určitého stavu, kedy sa vrátia do hry. Nerád používam slovo šťastie, no my sme ho mali. V defenzíve sme mali obetavé výkony. No chceme viac kontrolovať hru, aby súper viac behal, a to sa nám darí. Aj keď sme museli doplniť obranu Zvarom, mali sme výškovú prevahu, čo pri množstve centrovaných lôpt sa darilo vyriešiť spolu s brankárom.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.