Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner Žiliny: "Košičania nás rozdrvili"

Sportnet|Publikované 12. okt 2003 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice hrali počas včerajšieho duelu proti Žiline s chuťou. Často sa pokúšali o streľbu a odmenou im boli gólové zápisy. Keď v

27. min. zvýšil Šimurda na 5:1, žilinský gólman to nevydržal a nechal sa vystriedať. Bývalého spoluhráča vyhnali východniari z bránky už druhýkrát, Šimonovič totiž nedochytal ani prvý vzájomný zápas.

"Čo mám hodnotiť? Výsledok hovorí za všetko. Dve tretiny boli Košičania jasne lepší, na zápas sa pripravili veľmi dobre. My sme nestrávili sobotňajší duel proti Slovanu, mali sme veľké sebavedomie a koncentrácia bola niekde inde ako mala byť. V tretej tretine sme aspoň čiastočne vyrovnali hru, ale celkovo nás Košičania rozdrvili," vyjadril sa tréner Žiliny Peter Mikula.

Domáci kormidelník Milan Jančuška bol podstatne spokojnejší. "Súpera sme prevýšili v pohybe, nasadení i kombinácii. Dostávali sme sa do šancí a dokázali sme ich aj premieňať. Takže už v polovici zápasu bolo o našom víťazstve rozhodnuté."

V košickej zostave nahradil v 41. min. kanoniera Arneho Krotáka mladý Tomáš Bulik. "Kroták si z predchádzajúceho duelu v Martine priniesol zranenie chrbta, preto sme ho v priebehu zápasu stiahli," vysvetlil M. Jančuška. "Ide o zranenie svalu, v polovici zápasu sa mu obnovilo, tak som to radšej zabalil. Som však veľmi rád, že sme vyhrali. Pre mňa to bolo trošku iné stretnutie než ostatné, lebo žilinské mužstvo dobre poznám, keďže som tam strávil tri mesiace," uviedol A. Kroták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.