Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Vodila experimentuje s formáciami

Juraj Dancsák (vpravo). V minulej sezóne kapitán víťazného tímu. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. aug 2013 o 22:00

Prvá hokejová liga sa blíži míľovými krokmi a jej otvorenie je naplánované na druhý týždeň septembra.

Najmä mužstvá z nášho regiónu nenechávajú nič na náhodu, čoho dôkazom sú aj prípravné stretnutia. Bemaco HC 46 Bardejov zohral doma dva zápasy, po nájazdoch bol úspešný s Prešovom a o dva góly v piatok porazil Michalovce.

BARDEJOV. Najmä prvé stretnutia poriadne vyviedlo z rovnováhy trénera Bemaca Jána Vodilu, no aj v úvodnej časti zápasu s Michalovcami, keď inkasovali trojku.

„Aj keď sme mali šancí neúrekom, súper párkrát vystrelil a z toho sme dostali tri góly. V ďalšom priebehu boli cítiť našu silu, ba aj zohratosť pre oči. Myslím si, že ľudia si prišli na svoje. Štyri trojice dnes hrali dobre a bolo vidieť sľubnú kombináciu.“

Skúsený Juraj Dancsák bol po stretnutí s Michalovcami spokojný s výhrou: „Škoda, že sme s Prešovom nedali viac gólov, bola to dobrá škola. Skúšame pätorky, kto s kým môže hrať. Sú tu noví hráči, mladí a starší, uvidíme, či dobrú skladbu mužstva umne poskladáme. Možno ešte prídu hráči z Košíc, a tak v príprave máme ešte také dva týždne. V mojej formácii prišiel Hájnik, vymenil Česelku na pravom krídle, zatiaľ si rozumieme, dávame góly, menej inkasujeme. Zatiaľ je to dobre.“

V minulej sezóne si Tomáš Hričina zastal svoje miesto a aj teraz naznačuje, že chce hrať vo formácii, ktorá bude nielen úderná.

„Zatiaľ to vyzerá veľmi dobre. Väčšinou sme tu mladí hráči, trénujeme ťažko dvojfázovo, únavu vidieť aj v zápasoch. Ja so Ščurkom sme osvedčení z minulej sezóny, poznáme sa a bodovali sme. Treba k nám dopasovať útočníka, taký Podsedlý je šikovný, dôležité je, aby sme sa zohrali.“

Kormidelník Michaloviec Marián Horváth má rovnaké problémy ako tímy zo súťaže: „Hľadáme vhodné zloženie a naháňame kondíciu. Čo bude o dva týždne, ešte neviem, spoliehať sa musíme na vlastné sily, zdokonaľovať súhru a časom sa prejaví aj skúsenosť. Samotná súťaž začína až niekedy vo februári, samozrejme, keď sa dostanem do play–off.“

Prípravné zápasy

Bardejov – Prešov 4:3 sn (1:1, 2:0, 0:2). Góly: Belušár, Zorvan, Baláž – Horváth, Kivader, Malina, rozhodujúci nájazd Ščurko.

Bardejov – Michalovce 6:4 (0:3, 4:0, 2:1). Hričina, Slimák, Česelka, Gmitter, Zorvan, Hopkovič – Kubat, Harasthy, Majerník, Zrelák.

BEMACO HC 46: Andreanin (Blažíček) – Mihalič, Krčula, Ščurko, Kramár, Mojdis, Šimčák, Česelka, Hričina, Slimák, Gmitter, Belušár, Hájnik, Baláž, Gajdoš, Hopkovič, Zorvan, Chovan, Vaško, Dancsák, Podsedlý.

DUKLA: Nemec – Halapy, Drotár, Kubát, Paľovčík, Kobela, Majerník, Gabura, Vorobeľ, Buraľ, Stríž, Cvejn, Petrina, Čížek, Zemba, Zrelák, Banovský, Harastny.

Prípravné zápasy: Bardejov hrá v utorok 27. 8. v Humennom a doma v piatok 30. 8. bude jeho súperom Miškovec (1. liga Maďarsko) od 17.30.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.