Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner Vlk: Vieme, kde je naša sila a čo sme už odohrali

Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Legend Watches Slávia Svidník odštartuje play–off v sobotu doma s Nitrou.

Víťaz základnej časti a tretí tím po základnej časti bude v tomto meraní síl favoritom.

SVIDNÍK. V sobotu sa začína najdôležitejšia časť volejbalovej extraligy mužov. Osem tímov vstupuje do play–off a umiestnenie v nadstavbovej skupine, resp. skupine o 5. – 9. miesto rozhodlo o tom, že Legend Watches Slávia Svidník sa v štvrťfinále stretne s VK Ekonóm SPU Nitra.

Keďže vyraďovacie boje sa hrajú systémom sobota – streda, tréner východniarov Jaroslav Vlk pripomenul, že mužstvo si na tento zápasový cyklus zvyká v príprave už niekoľko týždňov.

„Snažíme sa odstrániť nedostatky, ktoré nám odhalili súperi v nadstavbe a zároveň sa pripravujeme na alternatívy, ktoré môžeme od Nitry očakávať. Záležať už bude iba na hráčoch, ako mentálne zvládnu zápasy, ale nahrané a odtrénované máme dosť na to, aby sme boli úspešní,“ uviedol tréner Legend Watches Slávia Svidník Jaroslav Vlk.

V základnej časti si Svidníčania poradili so svojím súperom v obidvoch prípadoch hladkým spôsobom. Vonku vyhrali 3:0 (-9, -16, -17) a rovnakým pomerom (19, 18, 23) získali tri body aj doma.

„V Nitre sú mladí hráči, ktorí prišli do tímu nášho najbližšieho súpera pred sezónou z COP Trenčín. Nitrania určite pôjdu do tejto série s tým, že nemajú čo stratiť, preto budú hrať bez rešpektu a psychických zábran. Kým my musíme, oni môžu, a na tieto situácie musíme byť pripravení. Sústrediť sa však musíme v prvom rade na seba, a tak maximálne zodpovedne pracujeme na tom, aby sme boli pripravení a postúpili,“ zdôraznil J. Vlk.

Priorita Nitra

O ambíciách v tohtoročnom play–off J. Vlk špekulovať nechcel. Na vyraďovacie boje sa pozerá skúsený kouč pragmaticky, preto pozornosť realizačného tímu a mužstva sústreďuje na štvrťfinálového súpera Nitru.

Pripomenieme, že v posledných dvoch sezónach si Svidníčania zahrali o bronzovú sadu medailí. Pred dvoma rokmi skončili tretí a v minulom ročníku im patrila konečná 4. priečka.

„Pred každým súperom treba mať rešpekt a nič sa nesmie podceniť. Vieme, kde je naša sila a čo sme už odohrali, no prvým cieľom, ktorý sme si dali, je postup cez Nitru. V prípade postupu môžeme predpokladať, kto nás bude čakať v boji o finále, ale teraz sa naozaj sústreďujeme iba na to, aby sme boli úspešní vo štvrťfinále,“ odpovedal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.