Pondelok, 19. apríla, 2021Meniny má Jela

Tréner Vlk si v Bielsko-Bialej zvyká najmä na cestovanie

Sportnet|27. okt 2005 o 00:00

Biala (SITA) BBTS Bielsko-Biala skončil v uplynulej sezóne v druhej najvyššej poľskej súťaži na 6. mieste, vedenie klubu sa pred novým ročníkom

Biala (SITA)

BBTS Bielsko-Biala skončil v uplynulej sezóne v druhej najvyššej poľskej súťaži na 6. mieste, vedenie klubu sa pred novým ročníkom súťaží netajilo postupovými ambíciami medzi elitu. "Hlavným ašpirantom je však Radom. Naším základným cieľom je dostať sa do prvej štvorky, ktorá bude potom v play off bojovať o účasť v najvyššej súťaži," reálne zhodnotil situáciu slovenský kouč Bielsko-Bialej.

Tím BBTS je po 4. kole zatiaľ na 5. mieste tabuľky s bilanciou tri víťazstvá a jedna prehra. V Poľsku zaviedli nový bodovací systém, keď za výhru 3:0 a 3:1 sú tri body, za víťazstvo 3:2 už len dva body, za prehru 2:3 sa udeľuje jeden bod a po výsledkoch 1:3 a 0:3 zostávajú družstvá bez bodu. "Liga sa len rozbieha. Zaváhali sme hneď v úvodnom kole na palubovke nováčika STS Olimpia Sulcin a prehrali sme 1:3. Momentálne ťaháme šnúru troch víťazstiev, no doma sme vyhrali dvakrát len tesne 3:2, teda sme stratili body, s ktorými sme počítali. V národnom pohári sme postúpili medzi dvanásť najlepších tímov, ale teraz sme sa dostali do ťažkej skupiny s Olsztynom a Rzeszówom. Myslím si však, že naše výkony sa postupne zlepšujú," uviedol Jaroslav Vlk.

Ako tréner reprezentácie kadetov SR dosiahol so svojimi zverencami na šampionáte historicky najlepšie umiestnenie - 8. miesto. "Sledujem aj volejbalové dianie na Slovensku. V sobotu sa napríklad chystám do Žiliny na extraligový súboj s Prešovom. Teší ma, že z dvanásťčlenného kádra, ktorý som mal k dispozícii na MS, väčšina chalanov hráva extraligu. Zatiaľ ešte s určitosťou neviem, či budem pokračovať v práci so slovenskou juniorskou reprezentáciou, ale v každom prípade je to dobré predovšetkým pre ich budúcnosť. Definitíva o zložení realizačného tímu juniorov Slovenska by mala byť po voľbách nového prezidenta SVF," dodal na záver J. Vlk.

Súvisiace články