Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Vlk: Naše víťazstvá sú dielom kolektívu

Sportnet|Publikované 3. dec 2012 o 23:00

Na líderskej pozícii Legend Watches Slávia Svidník nezmenil nič ani sobotňajší duel s Nitrou, v ktorom domáci zvíťazili hladko 3:0.SVIDNÍK. Volejbalisti Legend Watches Slávia Svidník pokračujú v suverénnych výkonoch, čo v 10. kole pocítili aj hostia z Nitry.

Tréner Jaroslav Vlk opäť rotoval hráčov, ktorí držali opraty stretnutia vo vlastných rukách. Hoci domáci kouč priznal, že zápas nemal želanú úroveň, mužstvo víťazstvom 3:0 za 76 minút misiu splnilo.

„Ťažko sa mi tento zápas hodnotí, lebo sme hrali toľko, koľko sme potrebovali, navyše mladíci z Nitry nám svojimi chybami dosť pomáhali. Celé stretnutie sme mali pod kontrolou a odohrali sme ho spôsobom, aby sme nestratili body. Keďže prínos tohto merania síl nebol taký, ako by sme očakávali, budeme musieť od pondelka v príprave na Myjavu a Prešov pridať,“ hodnotil tréner Legend Watches Slávia Svidník.

Príprava vonku

Ako už tréner Slávie naznačil, kľúčové z hľadiska prerozdelenia pozícií po základnej časti budú pre Svidníčanov a ich súperov nasledujúce zápasy v Myjave, plus doma s Prešovom.

„Máme dva týždne na to, aby sme pokračovali v hernej pohode, aj keď stretnutí, ktoré nás mohli preveriť, sme mali málo. Pred Myjavou by som privítal prípravný zápas s kvalitným mužstvom, aby sme mohli zabrať na plný plyn. Verím, že v strede týždňa by nemuselo byť problémom zohnať súpera a keďže hráme vonku, mohlo by byť celkom dobré, ak by sme za niekým aj vycestovali,“ uviedol J. Vlk.

Vo svidníckej kuchyni tento týždeň zarezonovali aj štatistiky zverejnené Slovenskou volejbalovou federáciou, pretože blokárom kraľuje Tomáš Skasko, medzi nahrávačmi vedie Martin Hauer a najlepšie podávajúcim hráčom je Marek Malina.

„Určite je to pre chlapcov istá dávka motivácie, ak sa vidia v týchto rebríčkoch, aj keď si myslím, že poradie je trošku skreslené, lebo nie všetky zápasy sme odohrali v základnej šestke. Hráči si však štatistiky všímajú, ale na druhej strane z toho nerobia vedu a nenaháňajú body, preto sú naše víťazstvá stále dielom kolektívu,“ dodal J. Vlk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.