Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tréner Tomko po žrebe Ligy majstrov: Kto by nechcel postúpiť?

Slovenský majster v A-skupine. Košičania narazia na tímy z Fínska, Nemecka a Česka. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 22. máj 2014 o 00:00

Hokejisti HC Košice už poznajú svojich súper v Lige majstrov.

Slovenský šampión sa v základnej A-skupine stretne s fínskym klubom Kärpät Oulu, oceliari nastúpia aj proti nemeckému Kolínu Haie a českému klubu Bílí Tygři Liberec. So všetkým súpermi sa stretnú doma i vonku. O skladbe jedenástich skupín rozhodol včera žreb v bieloruskom Minsku.

KOŠICE. V hokejovej Lige majstrov sa v sezóne 2014/2015 predstaví aj zástupca Košíc.

Slovenský majster dostal voľnú kartu a stredajší žreb v Bielorusku rozhodol o tom, že oceliari sa ocitli v A-skupine spoločne s Kärpät Oulu z Fínska, Kolín Haie z Nemecka a Bílí Tygři Liberec z Česka.

V Minsku do každej z jedenástich základných skupín priradili jeden tím zo všetkých štyroch košov s tým, že v jednej skupine nemôžu hrať dva kluby z jednej krajiny.

Do osemfinále Ligy majstrov sa spomedzi 44 účastníkov kvalifikujú víťazi jedenástich štvorčlenných skupín a päť najlepších tímov z druhých priečok. Súťaž začína 21. augusta.

Základná časť sa bude hrať do 7. októbra, osemfinále 4. a 11. novembra, štvrťfinále 2. a 9. decembra, semifinále 13. a 20. januára a finále na ľade lepšieho tímu po základnej časti 3. februára.

V premiérovom ročníku sa bude hrať o 1,5 milióna eur. Za samotnú účasť dostanú kluby celkovo 875-tisíc eur, víťaz Ligy majstrov získa 160-tisíc eur.

My sme po žrebe oslovili trénera HC Košice Antona Tomka.

Ako ste spokojný so žrebom v Minsku?

„Pred chvíľou som sa po tréningu dozvedel, že nás čaká konfrontácia s tímami z Fínska, Nemecka a Česka. Musíme o súperoch pozbierať čo najviac informácií, aby sme zanalyzovali celky, ich hráčov, herný systém. Začíname teda pracovať na tom, aby sme do zápasov išli čo najlepšie pripravení.“

Koho považujete za favorita A–skupiny a kto by mohol byť najprijateľnejším súperom?

„Najväčšia sila je asi sústredená v mužstve Kärpät Oulu z Fínska, budú asi favoritom skupiny. Kolín Haie nás isto preverí čo sa týka tvrdosti, lebo nemecký hokej je poprepletaný kanadskými hráčmi. Český Liberec je nám asi najznámejší.“

Sú postupové šance HC Košice reálne?

„Zatiaľ do detailov nepoznám súperov, ale pripravovať sa budem tak, aby sme v každom zápase podali čo najlepší výkon. A zakaždým do toho pôjdeme s tým, že chceme vyhrať. Aj preto už teraz trénujeme vo väčších objemoch. Chceme vyhrať čo najviac stretnutí. Veď kto by nechcel postúpiť? Naším prianím je byť úspešní.“

V Steel Aréne sa naisto uskutočnia tri stretnutia. Spoliehate sa na to, že vás poženú zaplnené tribúny?

„Titul sme v extralige chceli získať aj preto, aby sme sa dostali do Ligy majstrov. Budú to medzinárodné zápasy, ľudia budú isto zvedaví aj na súperov, nielen na nás, takže tribúny by sa mohli zaplniť.“

Súvisiace články