Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tréner Tatrana nezatracoval svojich ani po prehre

Jozef Kostelník. Tréner Tatrana má o čom premýšľať. (Autor: kušo)
Sportnet|Publikované 8. okt 2013 o 00:00

V Trnave proti béčku Tatran prehral 1:3 bez viacerých maródov v zostave.

PREŠOV. Po predošlých dvoch úspešných rezultátoch v súťaži a pohárovom postupe prišlo zaseknutie sa Prešovčanov uplynulú nedeľu na pôde juniorov Trnavy.

Darmo mnohí prízvukovali a medzi nimi i tréner Jozef Kostelník, že rezerva Spartaka je už za vodou a podobné výprasky ako v úvodnom kole práve v Šariši si neželá, predsa to mnohí púšťali jedným uchom dnu a druhým von.

Tento nováčik na rozdiel od Pohronia, kde východniari obstáli predtým, má hráčov iného kalibru, keďže môže počítať aj s posilami zo širšieho kádra corgoňligovej družiny.

Lenže prisudzovať jasnú prehru práve tomuto faktu by bolo detinské. Isté však je, že Prešovčania prvý raz dostali v tomto ročníku tri góly v jednom zápase.

Zvaľovať vinu za takýto prídel na absenciu zdravotne indisponovaných Petráša, Dolného, Katonu, Hatoka (Nworah tiež nebol celkom fit a preto prišiel na ihrisko až postupne) by bolo príliš jednoduchým vysvetlením porážky.

„Urobili sme tri individuálne chyby a tie ovplyvnili priebeh celého duelu,“ vystihol podstatu J. Kostelník.

Neúčelná hra

Zaujímavé ale je, že kormidelník nevzal na zverencov – obrazne povedané – bič. Naopak, zastal sa ich.

„Nemôžem hráčom nič vyčítať, každý urobil to, čo mohol, len sa nám to nepodarilo premietnuť do výsledku.“

Do prestávky bolo vymaľované, ale rezultát mohli hostia po zmene strán pokojne „premaľovať“. Viaceré šance zase stroskotali na indispozícii jednotlivcov.

„Leško sám mohol dať tri góly, okrem neho Nworah či Lipták.“ Pripomenuli sme aj nedobrý vstup do stretnutia a nariadenú penaltu.

„Priestupky domácich vrátane tých vo svojom pokutovom území boli niekoľkokrát nepovšimnuté. Začínajú sa okolo nás diať čudné veci,“ zamyslel sa tréner Tatrana.

Cez prestávku veril, že to zverenci otočia, lebo videl sympatické náznaky. „Oni prišli k našej bráne tri razy a zakaždým bola z toho pohroma. Nádejal som sa, že pridáme druhý gól a rozbehneme sa, no nestalo sa, lebo nás vychytal domáci gólman. Nehrali sme zle, lenže ako zdôvodniť, že napriek tomu sme inkasovali trojku?“ položil si rečnícku otázku Jozef Kostelník.

Lajdáctvo a podcenenie detailov v prvej časti sa vypomstilo. Čo z toho, že druhý polčas odohrali hostia na polovici rivala, keď sa i tak domov vracali naprázdno.

Nadávať mohli však hlavne sami na seba, že pokazili rozhodujúce herné situácie a nechali sa tak nenápadným súperom vyšachovať.

Súvisiace články