Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Tréner štvorkajaku Soós si bronz v silnej konkurencii veľmi cení

TASR|27. aug 2004 o 13:50

Schinias 27. augusta (TASR) - Tréner komárňanského štvorkajaku Tibor Sóos vyzdvihol výkon kvarteta Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, ...

Schinias 27. augusta (TASR) - Tréner komárňanského štvorkajaku Tibor Sóos vyzdvihol výkon kvarteta Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača, ktoré získalo na olympijskom kanáli v Schinias bronzovú medailu.

"Ja som predpokladal, že boj o medaily bude ťažký. Myslím si, že na Maďarov sme dnes nemali, škoda však, že sme prehrali finiš s Nemcami. Získať medailu v tejto konkurencii je však veľkým úspechom. Nie som sklamaný, od začiatku som hovoril, že keď získame na OH 2004 cenný kov, budeme veľmi spokojní," povedal uznávaný tréner, ktorý v uplynulých troch sezónach priviedol bratov Riszdorferovcov, Vlčeka a Baču k zisku štyroch titulov majstra sveta a trom prvenstvám na majstrovstvách Európy.

Soósa trochu prekvapil výrazný odstup za víťaznou maďarskou loďou, ktorej sa podarilo obhájiť zlato zo Sydney 2000. "Odstup od Maďarov bol nečakaný a myslím, že aj to chlapcov trochu rozhodilo. Maďari aj v K1 a K2 išli veľmi dobre, bolo vidieť, že majú veľmi dobrú formu a zvíťazili suverénnym spôsobom. Ja som bol už na niekoľkých olympiádach a očakával som, že súťaž bude úplne iná, ako majstrovstvá sveta či Európy. Olympiáda je totiž vždy výrazne rýchlejšia. Po dojazde do cieľa boli chlapci unavení a možno aj trochu vnútorne sklamaní, ale povedal som im, aby sa tešili zo zisku bronzu. Na predchádzajúcej olympiáde v Sydney nám medaila v K4 ušla iba tesne, som rád, že z Atén sa vrátime s cenným kovom," dodal Soós.

Súvisiace články