Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tréner Šosták: S Piešťanmi si zahráme viac ako s Good Angels

Beáta Jassová v súboji o loptu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. feb 2015 o 23:00

Basketbalistky BK SOUŽ Cassovia Košice odohrajú doma posledný zápas základnej časti extraligy žien.

Basketbalistky BK SOUŽ Cassovia Košice odohrajú v sobotu na domácej palubovke posledný zápas základnej časti extraligy žien. Súperom im bude bratislavský Slovan, ktorému by chceli vrátiť prehru 58:71 z konca januára.

KOŠICE. Zverenkyne trénera Ladislava Šostáka sa už musia okrem duelu so Slovanom pomaly a isto sústrediť aj na blížiace sa štvrťfinále, v ktorom ich čakajú Piešťanské Čajky.

„Všetko to bude pomerne rýchle, pretože náš štvrťfinálový súper Piešťany postúpil v stredoeurópskej lige (CEWL) do final four, takže máme kvôli tomu predsunuté zápasy. Po stretnutí so Slovanom nás už v stredu čaká prvý duel play-off v Piešťanoch a potom v sobotu odveta u nás doma,“ povedal tréner Cassovie Ladislav Šosták.

So Slovanom aj o prestíž

Zajtrajší súboj šiesteho a siedmeho celku by mal priniesť vyrovnaný a bojovný basketbal.

„So Slovanom ideme hrať tak, že z hľadiska umiestnenia už nám o nič nejde, ale medzi nami je to vždy o nejakej prestíži, takže budeme chcieť vyhrať rovnako ako oni. Káder by mal byť kompletný, nemáme žiadne zranenia, akurát nás trochu zasiahli drobné virózy a prechladnutia, ale nie je to nič vážne,“ skonštatoval Šosták.

Štvrťfinálový súper Košičaniek už bude z iného súdka a aj podľa trénera Cassovie sú šance na postup mizivé.

„Piešťany sú veľmi silné družstvo a my sme realisti. Chceme ich potrápiť čo najviac, ale bolo by to obrovským prekvapením, keby sme vyhrali čo i len jeden zápas,“ prezradil L. Šosták.

Na cestovanie si zvykli

Vďaka tomu, že sa basketbalistky Cassovie vyhli poslednému miestu ich v prvom kole nečaká papierovo najsilnejší súper a zároveň ich mestský rival Good Angels.

„Určite si viac zahráme s Piešťanmi. Spomedzi všetkých súperov, ktorí sú nad nami, nám najviac vyhovuje práve ich hra. Na rovinu poviem, že hráčky nehrajú rady proti Good Angels, pretože majú v hlavách to, že s nimi asi aj tak neuspejú. Na cestovanie sme si v poslednej dobe zvykli, keďže v priebehu mesiaca sme absolvovali dvakrát Bratislavu, teraz naposledy Bystricu. Hráčky na to musia byť pripravené, keď sa chcú posunúť niekam vyššie,“ povedal Šosták.

Hlavný predsezónny cieľ, neskončiť posledný a vyhrať nejaké zápasy sa zverenkyniam trénera Šostáka podaril naplniť.

„Mohli sme skončiť možno ešte o jednu priečku vyššie, ale vzhľadom na to s akou zostavou sme odohrali celú sezónu, je z našej strany spokojnosť,“ skonštatoval L. Šosták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.