Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tréner Slovana Čada: Som dojatý a hrdý

(Autor: TASR)
TASR|Publikované 13. okt 2013 o 21:00

Vyzerá to tak, že proti silnejším mužstvám sa nám hrá lepšie, tvrdí Rostislav Čada.

BRATISLAVA. Tvrdo vybojované, o to cennejšie víťazstvo vydolovali v nedeľu pred domácim publikom hokejisti Slovana Bratislava.

S finalistom uplynulého ročníka KHL Traktorom Čeľabinsk prehrávali 0:3 i 1:4, no predviedli málo vídaný obrat.

Gól Tomáša Netíka na 6:5 znamenal nielen ukoristenie bodov silnému protivníkovi, ale i odpútanie sa z dna tabuľky Západnej konferencie.

Aj Janus má podiel na víťazstve

Tréner Slovana Rostislav Čada po zápase vyhlásil, že je hrdý na svoj tím.

"Mužstvo preukázalo veľké morálne kvality, fyzickú pripravenosť i zodpovednosť pred domácim publikom, ktorá velila nesklamať divákov a bojovať až do samého konca," hodnotil stretnutie český kouč.

Tréner sa už v prvej prestávke za stavu 1:3 odhodlal k brankárskej zmene, keď Miroslava Kopřivu vystriedal medzi tromi žrďami Jaroslav Janus.

"Mirek na inkasovaných góloch nenesie žiadnu vinu, ale vzhľadom na vývoj stretnutia bolo nutné siahnuť k tomuto ťahu. Ako sa ukázalo, bol to správny ťah. Jarov výkon hodnotím veľmi kladne, po pauze bol odpočinutý, dostatočne agresívny i sústredený. Má podiel na konečnom víťazstve."

Viac ako dve víťazstvá

Čadu potešilo množstvo vypracovaných streleckých príležitostí, menej už diery v domácej obrane. Základom triumfu boli tri využité presilovky, z toho dve 5 na 3.

"Ukázali sme nezlomnú vôľu. Chceli sme konečne ukázať, že sme schopní vyhrať viac ako dva zápasy po sebe. Dokázali sme to a v šatni som chlapcom povedal, že si to veľmi vážim," pokračoval tréner slovenského účastníka KHL.

"Takýto zápas sme tu ešte nemali. Zdolali sme finalistu minulej sezóny, tím s veľmi kvalitnou ofenzívou a tvorivými hráčmi. Som dojatý a veľmi hrdý, že ľudia odchádzali zo štadióna spokojní."

Do zostavy "belasých" sa vrátili v nedeľu dvaja útočníci. Roman Kukumberg si odpykal zápasový trest, ktorý mu udelil klub za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Mário Bližňák si ešte celkom nedoliečil zranenie kolena, no okolnosti si už vyžadovali jeho nasadenie.

Lepšie proti silným

"Podľa predvedeného výkonu to tak vyzerá, že proti silnejším mužstvám sa nám hrá lepšie než proti tým papierovo slabším. Tí sa zrejme zvyknú na Slovan lepšie pripraviť," poznamenal.

Tréner Slovana po stretnutí upozornil aj na chybu v súperovej súpiske. Každý tím musí mať v zápase aspoň troch hráčov s ročníkom narodenia 1992 a mladších, Traktor ich mal len dvoch. Útočník Vjačeslav Osnovin pritom hral prvé dve tretiny, obranca Michail Fľagin do hry nakoniec ani nezasiahol.

"Neviem, ako je možné, že to bolo pustené do zápasu, neviem, kto za to zodpovedá. Mohlo to ovplyvniť výsledok stretnutia. Je to nesprávne, nešportové a nespravodlivé. Pravidlá by mali platiť pre každého," dodal Čada.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články