Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Sitora verí bojovníkovi Glajzovi

Sportnet|Publikované 22. nov 2002 o 23:00

Podbrezová Na prvé podujatie päťdielneho seriálu Svetového pohára, ktoré sa uskutoční v nedeľu v nemeckom Frankfurte nad Mohanom odcestovala včera

pätica slovenských reprezentantov s trénerom Františkom Sitorom, medzi ktorými sú aj traja pretekári do 23 rokov. Vo výprave sú Podbrezovčania Róbert Glajza, Pavol Medveď, mladíci Štefan Gajdošík, Ľubomír Glovniak a Trenčan Marián Hecl. Šiestym členom výpravy je Vlastimil Metlička, ktorý sa k nej včera večer pripojil v Plzni. Vo Frankfurtu by nemala chýbať kompletná svetová špička na čele s Belgickými i Holandskými pretekármi, avšak netreba zabúdať ani na ďalších. O umiestnenie na bodovanom mieste sa chcú popasovať aj slovenskí cyklokrosári. "Vzhľadom k tomu, že boduje prvých tridsať pretekárov do svetovej klasifikácie, tak očakávam, že dvojici našich cyklokrosárov sa podarí vtesnať medzi tridsiatku najlepších. Spolieham sa hlavne na Glajzu a Metličku. Samozrejme, že vo výprave sú aj jazdci z kategórie do 23 rokov, pre ktorých to budú tieto preteky veľkou skúsenosťou," povedal tréner F. Sitora.

Spomínaná dvojica našich pretekárov sa už predstavila v zahraničí na pretekoch druhej kategórie a domov sa nevracala bez bodov do rebríčka UCI. Ako sa spokojný s ich doterajšími výkonmi v úvode sezóne sme sa opýtali F. Sitoru. "Po ich vystúpeniach vládne čiastočná spokojnosť, pretože Glajza bol chorý, bral antibiotiká a napriek tomu dokázal urobiť výsledok. Jeho výkonnosť má vzostupnú formu a osobne mu verím, lebo je to veľký bojovník. Metlička v Ostelheime skončil tretí, no nebola tam až taká veľká konkurencia, ale jeho výkony zatiaľ nie sú oslnivé, preto s jeho výkonmi nie som celkom spokojný. Pre dvadsaťrojkárov je to veľká príležitosť, trocha sa ostrieľať, lebo majú perspektívu presadiť sa v ďalších sezónach." V tejto sezóne UCI povolila štart šiestich pretekárov z jednej krajiny, pričom aspoň jeden má byť do 23 rokov, pričom v našej výprave sú hneď traja. "Už dnes chlapcov čaká oficiálny tréning na 2650 m dlhom okruhu, o ktorom vieme veľmi málo. Vo Frankfurte sa doteraz svetový pohár nejazdil, no zistili sme na trati sa striedajú štyri rôzne povrchy, okruh je dostatočne rýchly a technický. Verím, že bude vyhovovať Glajzovi s Metličkom, ktorí patria medzi naše najväčšie želiezka v ohni," povedal F. Sitora.

Tohtoročný Svetový pohár je situovaný do Nemecka, Belgicka, Holandska, Švajčiarska a Francúzska, čo privítali naši cyklokrosári. "Vzhľadom k tomu, radi by sme absolvovali všetkých päť súťaží," prezradil kormidelník F. Sitora. Druhé preteky sa uskutočnia 22. decembra v belgickom Kalmthoute, tretie v prvý januárový týždeň budúceho roku vo francúzskom Lievine. O štrnásť dní neskôr absolvujú cyklokrosári generálku pred MS absolvujú vo švajčiarskom Wetzikone a seriál SP vyvrcholí 16. februára v holandskom Hoogerheide.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.