Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner Selvek si musí zvykať na modré dresy

Sportnet|Publikované 12. dec 2003 o 23:00

Košice - Hokejisti HC Košice zdolali vo včerajšom derby na svojom ľade Poprad 4:3. Nechýbalo však veľa a Podtatranci by z ľadu favorita odchádzali s

úspešným výsledkom a to napriek tomu, že v obrane im to viackrát poriadne zaškrípalo. Košičania sa totiž dlho zahrávali s ohňom, do zápasu vstúpili ľahkovážne a Poprad ich za to potrestal dvoma gólmi. Iba málokto čakal, že trápiaci sa Podtatranci budú po 11 minútach viesť 2:0.

Do zostavy HC Košice sa vrátil po zranení kolena, ktoré znamenalo päťzápasovú pauzu útočník Marcel Šimurda. "Výpadok som ani veľmi nepociťoval, dostal som sa do toho dosť rýchlo. Noha je už v poriadku a dúfam, že môj výkon bol celkom dobrý," povedal po stretnutí mladý útočník, ktorý svoj návrat na ľad okorenil aj gólom. V zápase ich mohol dať aj viac. "Samozrejme, ale som šťastný, že padol aspoň ten jeden. Dôležité je, že vyhralo mužstvo." Dlho to však na výhru domáceho celku nevyzeralo. "Snažili sme sa hrať čo najlepšie, ale aj Popradčania hrali celkom dobre. Na víťazstve sme sa nadreli aj preto, že sme nepremenili viacero šancí. Už v prvej tretine sme mohli rozhodnúť zápas, po nej sme mohli vyhrávať 4:0 a bol by pokoj. Našťastie, nakoniec to vyšlo." Zajtra sa Košičania v šlágri predstavia na ľade vedúceho Trenčína. "Dúfajme, že sa o úspešný výsledok pobijeme a nejaké body zvonku prinesieme," dodal M. Šimurda.

Popradský tím nedávno prebral tréner Ján Selvek, ktorý sa tak v Košiciach včera predstavil tentoraz v úlohe kormidelníka hosťujúceho mužstva. Priznal, že to bol preňho špecifický zápas, keďže práve s Košicami prežil v minulosti najväčšie trénerské úspechy. "Zatiaľ sa dá povedať, že košických hráčov poznám lepšie ako popradských. Zápas sme však rozohrali dobre, Klempa chytal vynikajúco a držali sme sa až do konca. Škoda, stálo nás to veľa síl a nakoniec sme boli neefektívni," uviedol J. Selvek po stretnutí a dodal, že počas zápasu išli všetky pocity bokom. "Určite, to len do prvého buly je človek trošku nervózny. Niekedy som si zvykal na oranžovo-modré farby, teraz na modré dresy, na to nie som veľmi zvyknutý," pousmial sa skúsený kormidelník. Jeho asistent Milan Skokan pred dôležitým zajtrajším duelom Popradu proti Martinu uviedol: "Pevne verím, že tento súboj zvládneme. Bič plieska až na konci a dúfam, že po vianočnej prestávke zachytíme úvod a naše výkony budú lepšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.