Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Sečoviec chcel mať po debakli v Prešove všetko zlé čím skôr za sebou, možno aj preto sa poponáhľal na tlačovku

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Prešov Nie raz to tak býva, že po debakli toho ktorého mužstva, musia domáci organizátori doslova prosiť trénera porazeného tímu o účasť na

tlačovke. Výsledok 17:30, aký dosiahli v Prešove v 6. kole HIL hádzanári Sečoviec kormidelníka hostí Júliusa Harbuľáka staršieho isto nepotešil. Napriek tomu, a možno práve preto, aby mal všetko zlé už čím skôr za sebou, sa len niekoľko okamihov po záverečnej siréne informoval, kde sa uskutoční tlačová konferencia. Na nej podľa tradičných zvyklostí dostal slovo ako prvý a veru, nehovorilo sa mu ľahko: "V prvom rade musím poblahoželať domácemu trénerovi nie len k víťazstvu, no tiež k výbornému výkonu jeho zverencov. My sme naopak po niekoľkých dobrých výsledkoch odohrali tento duel v nepochopiteľnom útlme, snáď až prílišná snaha zväzovala našim hráčom ruky. Povedal by som, že to bol zápas Sečoviec proti prešovskému brankárovi Bakšovi, ktorý zachytal naozaj vynikajúco. S prehľadom likvidoval naše vyložené šance a aj preto stretnutie dopadlo ako ste mohli vidieť".

Jeho náprotivok Martin Lipták hneď v úvode J. Harbuľákovi oponoval: "Nepovedal by som, že to bol zápas hosťujúceho mužstva proti Bakšovi. My sme hrali zodpovedne v defenzíve, ubránili sme spojky. Keď už sme predsa len postili hráčov súpera k streľbe, vtedy zaskočil Bakša. Na druhej strane sa ale aj hosťujúci gólmani, Kaminský s Fecmanom, prezentovali vynikajúcimi zákrokmi". V tíme nováčika HIL sa sú väčšinou mladí, nie príliš skúsení borci, na čo poukázal aj kauč Farmakolu: "Ukázalo sa, že s týmto mužstvom treba mať trpezlivosť. Má niektoré výkonnostné výkyvy, o čom sme sa mali možnosť presvedčiť v zápasoch s Karvinou a Frýdkom. Na druhej strane však dokáže dotiahnuť zápas do víťazného konca, aj keď mu nejde streľba".

Hádzaná sa stala v Prešove momentálne najsledovanejším športom a aj tamojšie obecenstvo ukazuje, že má o ňu záujem. J. Harbuľák na magro tejto skutočnosti povedal: "Ukázalo, že je rozumie, naozaj klobúk dole pred takou atmosférou, aká tu bola". Zaujímavý postreh pridal aj M.Lipták: " Pohybujem sa pri tomto športe už niekoľko rokov, no nikde som nezažil, aby ľudia v hľadisku tlieskali za chyby alebo za nepremenené vyložené šance. Fanúšikovia stoja pri nás aj keď sa nedarí a to nás všetkých na palubovke veľmi teší, no tiež zaväzuje".

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.