Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Tréner Roháčik: Premieňanie šancí je boľavým miestom

Sportnet|Publikované 21. nov 2006 o 00:00

Spišská Nová Ves Hokejovou lahôdkou I. ligy bol piatkový zápas Spišiakov v Kežmarku. Na atraktívneho súpera a lídra tabuľky sa prišli pozrieť dve

tisícky divákov, hoci nemalé zastúpenia v hľadisku mali aj Spišiaci. Nakoniec hostia odchádzali z Kežmarku po prehre 0:3 trošku sklamaní.

"Bol to veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas, ktorý sa hral vo výbornej atmosfére. Pod víťazstvo domácich sa podpísal hlavne dobrý výkon brankára Klempu, ktorého bolo problém prekonať. Za bezgólového stavu sme mali dve veľké príležitostí, keď bolo problém trafiť aj voľnú bránu. Premieňanie šancí je naším veľkým boľavým miestom, hlavne sa nám to nedarí vonku," vrátil sa k súboju s Kežmarkom tréner HK Spišská Nová Ves Ľubomír Roháčik.

Samozrejme, že po prehratom zápase sa hľadajú príčiny. Fanúšikovi len ťažko znášali výkon hlavného rozhodcu, ktorí podľa ich názoru až príliš často vylučoval, kúskoval hru a prakticky hráčom nedovolil hrať hokej.

"K výkonu rozhodcu sa vyjadrovať nechcem, a ani nemôžem," skonštatoval Ľ. Roháčik. Za kritiku rozhodcov majú totiž spišskonovoveskí tréneri pokutu. Tréner Spišiakov skôr hľadal príčinu prehry v niečom inom:

"Doplatili sme na vlastnú nedisciplinovanosť. Mali sme veľa vylúčených hráčov a prakticky polovicu zápasu sme nehrali v kompletnej zostave. Do úvahy treba brať aj fakt, že my máme mladé mužstvo. Naším cieľom je zapracovať do kádra čo najviac mladých hráčov, našich odchovancov. Ak je chlapec dobrý v juniorke, nech je pre neho odmenou, že si môže zahrať aj v A mužstve. Súťaž je poriadne dlhá a z kola na kolo sa postupne zlepšujú aj ostatné mužstvá."

Z prehry v Kežmarku sa veľká tragédia nerobí. Je to len tretia prehra Spišskej Novej Vsi v doterajších 21. kolách I. hokejovej ligy a pozornosť sa už sústreďuje na dvojzápas doma von s nebezpečným súperom zo Senice.

"Už vopred upozorňujem hráčov, že to nebude vôbec ľahký zápas. Veď Seničania vyhrali v Kežmarku 6:2 a majú veľmi dobre mužstvo, ale aj výsledky. O nejakom podcenení tu nemôže byť ani len reči," uviedol pred dnešným domácim stretnutím tréner Ľubomír Roháčik.

Súvisiace články