Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tréner prešovských prvoligových hádzanárok P. Kakaščík nabáda k ostražitosti

Sportnet|Publikované 1. nov 2002 o 23:00

Prešov Po prehre s Močenkom na jeho pôde v minulom kole o dva góly, pokúsia sa dnes prešovské prvoligové hádzanárky zdolať v športovej hale na

Baštovej (o 16,30 h) Topoľčany.

"Prichádza k nám síce posledný celok prvoligovej tabuľky, ale treba mať na zreteli, že doma vyhral nad Púchovom a remízu uhral i so Zlatnou na Ostrove. Takže, treba sa mať na pozore a nič nepodceniť," nabáda k ostražitosti tréner favorizovaného HK Prešov Peter Kakaščík. "Samozrejme, naša rola i napriek tomu, čo som povedal, je daná a naprosto jasná. Ideme tento zápas jednoznačne vyhrať. A netajím, že radi by sme si vylepšili na tomto súperovi skóre. To vravím s plnou vážnosťou, bez akéhokoľvek náznaku podcenenia družstva z Topoľčian. Aj s ohliadnutím sa na predchádzajúce zápasy si dovolím povedať, že naša hra sa zlepšila. Dievčatá sú výborné v obrane, dobré v útoku. Akurát kolísavé výkony sprevádzali obe naše brankárky. Práve oni, keby lepšie zabrali v spomínanom Močenku, som presvedčený, že tam neprehráme, ale naopak, domov by sme sa vracali s dvomi bodmi."

Po deviatich kolách sú hádzanárky od Torysy na siedmom mieste. Očakávané dnešné víťazstvo nad Topoľčanmi by ich vynieslo o jednu priečku v prvoligovej tabuľke vyššie. Tréner P. Kakaščík môže dnes rátať do zostavy HK Prešov už aj s uzdravenými Uhľarovou a Pasierbovou. V poslednom zápase hrala kapitánka družstva Novická so sebazaprením, avšak v stretnutí s Topoľčanmi by taktiež mala nastúpiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.