Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner prešovských hokejistov po prehre chválil

Sportnet|Publikované 1. okt 2012 o 22:00

Tri výhry v rade v troch úvodných kolách vyniesli prvoligových hokejistov HC Prešov 07 na špicu tabuľky. Prehra v štvrtom kole značila však zosun na piatu pozíciu.

Tri výhry v rade v troch úvodných kolách vyniesli prvoligových hokejistov HC Prešov 07 na špicu tabuľky. Prehra v štvrtom kole značila však zosun na piatu pozíciu.

PREŠOV. Zverenci trénera HC Prešov 07 Jozefa Čontofalského nehrali v šarišsko–spišskom hokejovom derby vôbec zle.

Naopak.Podali výkon, po ktorom aj bývalý hráč Prešova a dnes tréner Spišskej Novej Vsi Vladimír Klinga pripustil, že prešovské mužstvo si zaslúžilo v stretnutí bodovať.

Dobrý výkon a skutočnosť, že prešovskí hokejisti svojim fanúšikom v štvrtom kole prvej ligy pripravili v Ice arene hodnotný zážitok, je miernou náplasťou na to, že v derby vyšli bodovo naprázdno.

Hostia v úvode prvej i druhej tretiny skórovali. Na rozdiel od domácich hokejistov, ktorí svoje dobre pripravené pozície do gólovej podoby pretaviť nedokázali.

Pritom šance mali P. Segľa, Opatovský, Schneider, Wesselenyi, Kubus tentoraz nedal ani zo samostatného nájazdu.

Až osem minút pred záverečnou sirénou prekonal gólmana hostí Lipovského vedúci štvrtého prešovského útoku, už uzdravený Ľubo Caban.

V závere Prešovčania stavili všetko na ofenzívu, no ani počas necelú minútu trvajúcej power–play sa im vyrovnať na 2:2 už nepodarilo.

Čontofalský výhovorky nehľadal

Tréner J. Čontofalský však po najtesnejšej prehre nehromžil. „Naozaj, na chlapcov nie som nahnevaný,“ rozhovoril sa pokojným tónom.

„Pochopiteľne, prehra mrzí. Avšak za okolností, za akých sme zápas so Spišiakmi prehrali, príliš nebolí. Stále sme iba na začiatku sezóny. Mužstvo stále formujeme. Ak by sme ale podobných zápasov odohrali viac, divákov by sme iste uspokojili. V derby si určite prišli na svoje. Aj keď k úplnej spokojnosti doma stratené body chýbali. Neberte to, prosím, ako výhovorku, ale faktom je, že starosti nám pred zápasom narobil akýsi vírus v hráčskej kabíne. Románek nemohol preň nastúpiť, ďalší piati šli do hry so zvýšenou teplotou. I preto brankár Fedor vydržal na ľade len jednu tretinu. Za daných okolností naše mužstvo odohralo výborný zápas,“ pochválil tréner HC 07.

Dnes sa jeho tím predstaví v zápase piateho kola na štadióne v Detve. „Rozmery tamojšieho ihriska sú malé. Pripravení musíme teda byť na množstvo osobných súbojov. Verím, že tie, aj celý zápas ale úspešne zvládneme.“ Najbližší domáci zápas čaká prvoligistov HC Prešov 07 v piatok na ľade Ice areny s Trnavou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.