Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tréner povolal na FedCup 39-ročnú Husárovú

Zápas s Kanadou bude pre Janette Husárovú rozlúčkous reprezentáciou. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|Publikované 13. apr 2014 o 18:38

V ťažkej situácii pomohla tímu v Pohári federácie skúsená deblistka Janette Husárová, vracia sa po šiestich rokoch.

BRATISLAVA. Keď sa Janette Husárová v roku 1991 stala tenisovou profesionálkou, Jana Čepelová ani Karolína Schmiedlová neboli ešte na svete. Tento týždeň sa všetky tri aj s Kristínou Kučovou stretnú v tíme Slovenska v barážovom zápase o záchranu vo svetovej skupine Pohára federácie s Kanadou v Quebecu.

„Pôvodná zostava sa značne zmenila, ja som sa pripojila až v piatok,“ povedala majsterka sveta vo štvorhre z roku 2002. „Stále máme dobrý tím a môžeme vyhrať aj v tomto zložení. Ak by som si to nemyslela, tak by som do Kanady ani necestovala.“

Husárová oslávi v júni 40. narodeniny.

Cítila, že tím ju potrebuje

Kapitánovi Matejovi Liptákovi sa vo FedCupe päť rokov darilo skladať najsilnejšiu zostavu, ale pred súbojom v Kanade sa postupne ospravedlnili Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová aj Magdaléna Rybáriková. Zostali mu len mladé hráčky Jana Čepelová s Karolínou Schmiedlovou a narýchlo musel hľadať náhradu.

„Maťo Lipták ma oslovil vo štvrtok večer, s generálnym sekretárom Igorom Moškom som sa rozprávala na druhý deň,“ priblížila Husárová svoj návrat. „Zobrala som si zopár hodín na rozmyslenie a v piatok popoludní som sa rozhodla, že idem do toho. Beriem to ako výzvu, že v Kanade to bude moja rozlúčka s reprezentáciou.“

Husárová hrala v Pohári federácie naposledy proti Uzbekistanu (5:0) v Bratislave 2008, keď sa tím zachránil v II. svetovej skupine. Potom na dva roky prerušila kariéru a po comebacku vytrvalo odpovedala na Liptákove pozvánky, aby už hrali v tíme mladšie hráčky. Teraz však vycítila, že kolektív ju potrebuje viac ako predtým.

Fedcupový titul je najviac

Husárová od roku 1994 odohrala za Slovensko 28 fedcupových zápasov, jej desať víťazných štvorhier je najviac zo všetkých hráčok. V roku 2002 prispela k prvenstvu Slovenska aj bodmi v dvojhre.

„Titul v Pohári federácie považujem za najväčší úspech v kariére, trofej z roku 2002 som si ako jedinú ponechala vo svojej zbierke,“ vravela víťazka 25 turnajov WTA vo štvorhre.

Kapitán Lipták ráta so záverečnou štvorhrou Husárová - Čepelová, minulý mesiac hrali spolu na turnaji ITF v americkom Osprey a postúpili do semifinále.

Husárová s K. Kučovou cestovali do Quebecu v nedeľu, kým Čepelová so Schmiedlovou sa v Kanade pripravujú od minulého týždňa. Zápas Kanada - Slovensko sa hrá v sobotu a v nedeľu.

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.