Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tréner Papiernik tragicky zahynul pred piatym finálovým zápasom

TASR|Publikované 27. apr 2002 o 17:17

Považská Bystrica 27. apríla (TASR) - Bývalý hádzanársky reprezentant a tréner finalistu play off východnej divízie HIL MŠK Považská Bystrica Jozef ...

Považská Bystrica 27. apríla (TASR) - Bývalý hádzanársky reprezentant a tréner finalistu play off východnej divízie HIL MŠK Považská Bystrica Jozef Papiernik tragicky zahynul deň pred rozhodujúcim súbojom o majstra Slovenska.

Piaty zápas finálovej série proti ŠKP Sečovce (stav série 2:2) sa napriek tomu uskutoční podľa pôvodného termínu v nedeľu v Považskej Bystrici od 18 h, domácich povedie doterajší asistent Jozef Kováč. Podľa neoficiálnych zdrojov blízkych klubu spáchal 50-ročný tréner samovraždu obesením.

"Tréner Papiernik tragicky zahynul. Je to pre nás šok, ťažko k tomu niečo dodať. Uvažovali sme, že piaty finálový zápas odložíme, napokon sme do Sečoviec nevolali. Hráči sa rozhodli radšej hrať, pretože o týždeň by to bolo ešte horšie. Trénovať týždeň bez trénera, ktorý stmelil kolektív, neviem...," uviedol manažér MŠK Jozef Gálik, ktorý dodal: "Nevšimol som si žiadne dôvody takej tragickej udalalosti, zo športového ani osobného života. Na trénerov u nás nie je vyvíjaný až taký neľudský tlak, s trénerom Papiernikom bolo vedenie klubu veľmi spokojné. Veď hlavný cieľ - postup do finále sme už splnili. Nechápem, som šokovaný."

Papiernik sa narodil 14. februára 1952 v Hričovej, bol odchovancom košickej hádzanej, pôsobil ako hráč a neskôr ako tréner vo VSŽ Košice. V roku 1976 bol členom olympijského tímu hádzanárov Československa, ktoré na OH v Montreale obsadilo 7. miesto.

pb mp

Súvisiace články