Tréner Omska Říha: So Záborského hrou som nebol spokojný

Tomáš Záborský (Autor: TASR)
TASR|17. okt 2013 o 13:12

Za odchodom Záborského sú podľa RIA Novosti aj jeho napäté vzťahy s celým radom hráčov Avangardu.

OMSK. Za stredajšou výmenou dvojice slovenských útočníkov pôsobiacich v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), Tomáša Záborského do Ufy a Štefana Ružičku do Omska, stojí tréner Avangardu Omsk Miloš Říha.

Český kouč to uviedol na oficiálnom webe "jastrabov".

Tréner očakával väčšie nasadenie

"Iniciatíva vymeniť Ružičku za Záborského pochádzala odo mňa. Už som hovoril, že som nebol spokojný s hrou Záborského a jeho nasadením na tréningoch. Preto Tomáš nehral v predchádzajúcich dvoch dueloch. Vedeniu klubu som povedal, že beriem na seba zodpovednosť za to, že Ružička pod mojim vedením zahrá tak, ako potrebuje mužstvo. Veľmi dobre ho poznám ako hokejistu aj človeka. Viem, akou formou z neho dostať maximum. S Ružičkom sme podpísali zmluvu do konca sezóny. Teraz musí Štefan vynaložiť všetky sily na to, aby dokázal, že je schopný hrať na najvyššej úrovni. Domnievam sa, že to dokáže. Verte mi, že v Avangarde sú teraz hráči, ktorí budú na ľade bojovať za klub až do konca," povedal 54-ročný český hokejový odborník.

Tomáš Záborský prišiel do Avangardu Omsk pred sezónou 2012/2013. V predchádzajúcom súťažnom ročníku odohral za "jastrabov" 64 duelov s bilanciou 23 gólov a 22 asistencií.

V dvanástich tohtosezónnych dueloch nazbieral 6 bodov za 4 presné zásahy a 2 gólové prihrávky. Tomáš Záborský v minulosti hral vo Fínsku za Ässät Pori, tri sezóny sa snažil presadiť aj v zámorí. Odchovanec trenčianskej Dukly reprezentoval Slovensko na MS 2013.

Štefan Ružička prišiel do Ufy v januári 2013 po dlhom pôsobení v Spartaku Moskva. Hokejista s 55 duelmi v zámorskej NHL v ročníku 2013/2014 absolvoval v tíme Salavat Julajev 7 zápasov (bilancia 2+2), v druhej polovici septembra ho vedenie mužstva poslalo na farmu do Torosu Neftekamsk.

Ruské zdroje: Konflikty medzi hráčmi

Za odchodom Záborského sú podľa RIA Novosti aj jeho napäté vzťahy s celým radom hráčov Avangardu. Agentúra sa pritom odvoláva na zdroj v tomto sibírskom klube.

Záborský mal údajne konflikty už s bývalým trénerom Petri Matikainenom a viacerými hráčmi ešte v predsezónnom prípravnom období. Neskôr sa vraj jeho nezhody so spoluhráčmi len stupňovali. Neušlo sa mu miesto v prvých dvoch pätorkách a hrával len v tretej.

Súvisiace články