Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Tréner o Kopeckom: Vedel som, že Tomáš začne strieľať góly

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|18. nov 2013 o 15:28

Tomáš Kopecký strelil gól až v dvadsiatom zápase sezóny. Napriek nevydarenému obdobiu mu však v tíme dôverujú a počítajú s ním.

DENVER. Tomáš Kopecký bol v minulosti zvyknutý na silné tímy. S Detroitom či Chicagom vyhral Stanleyho pohár. Posledné dve sezóny však zažíva v NHL aj odvrátenú stránku. V minulom ročníku naprával zlé výsledky Floridy výbornými osobnými štatistikami. Tretiu sezónu v drese Panthers však začal veľmi zle.

Šestnásť zápasov čakal na bod a dvadsať na gól. Momentálne má v 21 stretnutiach dva góly a asistenciu.

„Už to bolo dosť ťažké na psychiku. Ubíjalo ma to. Šance som mal, ale nechcelo mi to tam padnúť. Niekedy sa šťastie od vás odvráti. Chvalabohu som v posledných dvoch stretnutiach strelili góly a v poslednom som pomohol k cennej výhre na ľade Colorada,“ hovoril SME skúsený útočník.

((video))

Je príkladom pre mladých

Pozitívom pre slovenského krídelníka či centra je jeho poctivá hra, za ktorú ho chválil starý tréner Kevin Dineen aj Peter Horacek, ktorý viedol klub zatiaľ v troch stretnutiach.

„Tomáš vydá zo seba v každom zápase všetko. Nemám mu prečo nedôverovať a brať priestor na ľade. Je to veľmi zodpovedný hráč, ktorý ide príkladom mladým,“ povedal Horacek.

Kopecký priznal, že začiatok tohto ročníka je preňho najhorší v osemročnej kariére v NHL. „Snažím sa na to nemyslieť. Pozerám sa dopredu. Je to za mnou, musím to hodiť za hlavu. Hra je 75 percent o hlave, preto musím myslieť pozitívne. Máme nového trénera, to nám prospelo. Je to nový impulz.“

„To, že sa mu strelecky doteraz nedarilo, mi neprekáža. Vedel som, že to prelomí. Posledné dva zápasy sú jasným dôkazom,“ dodal Horacek.

Do Soči všetci

Florida sa pomaly odlepila z posledného miesta v lige, stále však musí začať oveľa viac vyhrávať, keď uspela len v piatich zápasoch z 21. „Našťastie to je stále začiatok. Máme pred sebou šesťdesiat zápasov, v ktorých to môžeme zmeniť. Sezóna NHL nie je šprint, ale maratón.“

Kopecký pomaly vníma aj olympijské hry. Verí, že všetci zranení krajania sa dajú do turnaja do poriadku. „Času je ešte dosť. Olympiáda je veľká prestíž pre všetkých hráčov. Som si istý, že všetci spravia všetko preto, aby sa dali dokopy. Čo som pozeral, tak nikto nemá vážnejšie zranenie. Dúfam, že všetci hráči, čo môžu ísť reprezentovať, prídu.“

Súvisiace články