Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tréner Nashvillu Trotz nevylúčil návrat Lintnera do NHL

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 08:47

Nashville 7. februára (TASR) - Pre trénera hokejového tímu NHL z Nashvillu Barryho Trotza nie je prekvapením účasť jeho bývalého zverenca Slováka Richarda ...

Nashville 7. februára (TASR) - Pre trénera hokejového tímu NHL z Nashvillu Barryho Trotza nie je prekvapením účasť jeho bývalého zverenca Slováka Richarda Lintnera v olympijskej reprezentácii a podľa jeho slov je skôr zázrak, že Lintner prežil svoje predchádzajúce účinkovanie v NHL.

Pre zámorské médiá však Trotz uviedol, že návrat hráča z trenčianskej liahne do mužstva predátorov v budúcnosti vôbec nie je vylúčený.

V minulej sezóne sa Lintnerovi za morom príliš nedarilo, keď v 50 zápasoch získal iba 8 bodov. Slovenský hokejista sa ale po odchode z tímu predátorov naplno uplatnil vo švédskej lige, kde sa stal jedným z najlepších obrancov Elitserien. "Lintner je veľmi šikovný hokejista. Je to vskutku dobrý hráč, pravdepodobne však vhodnejší pre európsky štýl hokeja, kde je viac priestoru. V Nashville bol pre Richarda najväčší problém v tom, že včas nerozpoznal problémy, ktoré vznikajú v nátlakových situáciách. Preto často inkasoval tvrdé údery a mal šťastie, že to vôbec prežil," uviedol na adresu Slováka Trotz. Lintner vo švédskej lige doposiaľ strelil za MoDo 11 gólov, pridal 8 asistencií a zaknihoval si v súťaži známej značnou tvrdosťou 61 trestných minút. Preds stále na 24-ročného Lintnera vlastnia práva a Trotz nevylučuje, že by slovenský obranca ešte niekedy mohol obliecť dres Nashvillu. "Každý, kto dokáže, že je dosť dobrý, si zaslúži našu pozornosť. Vtedy sme však od jeho hry očakávali niečo iné, ako obranca jeho typu predvádzal," dodal tréner dravcov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.