Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Mikuláš Čeč ľutoval, že striedal

Sportnet|Publikované 28. okt 2003 o 23:00

Bardejov - Jesenná rozlúčka s treťoligovým futbalom v Bardejove sa nemusela skončiť úspešne pre domácich. BŠK síce viedol po polčase nad rezervou

Tatrana Prešov 2:0, ale v závere sa pomer síl vyrovnal. No hostia v časovej tiesni stačili len skorigovať.

"My sme si prehrali zápas (2:1) v prvom polčase, keď sme inkasovali góly po hrubých chybách a ďalšie súper nezužitkoval. Zaváhaním v stredovej formácii a obrane vznikli šance domácich. Veď pri druhom góle sme stratili loptu v strede poľa, domáci zaútočili do voľného priestoru a strelec preloboval brankára," konštatoval tréner Prešova Jozef Fabián. Príčiny vidí takto: "Hráči nedokázali riešiť herné situácie, preto nevyrovnali. Vo finálnej fáze to nedotiahli do úspešného konca. Je to mladý 19 - 20 ročný káder, musia získať skúsenosti. My sme veľa osobných súbojov prehrávali aj kvôli menšiemu dôrazu. V druhom polčase domáci naše nebezpečné situácie stačili prerušovať len faulom."

Aj Bardejov má mladých hráčov a tak to bola aj prehliadka toho, kto si čo vychoval. Málo skúseností, slabšia kvalita i schopnosť úspešne zakončiť sa prejavili na oboch stranách. Kormidelník Mikuláš Čeč s radosťou kvitoval, že doteraz získaných 25 bodov už dávno v BŠK nebolo, ale nedokáže pochopiť situáciu, keď hráč nevyužije možnosť hrať v zápase. "Keď som videl, že Kaščák a Šomský nehrajú to, čo som očakával, striedal som ich. Bol som presvedčený, že Petruška a Kačmár budú posilami, ale neboli. Chceli sme vystupňovať tlak a udržať hru. Som veľmi sklamaný, že hráč, ktorý príde na ihrisko, nedokáže za 20 minút urobiť nič. Ľutujem, že som striedal."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.