Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tréner Marton debutoval víťazstvom

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 22:00

Prešov Róbert Marton je novým trénerom hokejistiek prvoligovej Šarišanky Prešov a zároveň brankárom Lietajúcich koňov zo Sedlo arény v Prešove.

Minulý piatok, v zápase s Detvou zabuchol za sebou dvierka, ani jeden zo súperových strelcov naňho nevyzrel. Na druhý deň už stál na striedačke Šarišanky. Tá hrala prvý raz v domácom prostredí. A navyše aj prvý raz doma pod taktovkou nového kormidelníka. Debut na prešovskej striedačke R. Martonovi vyšiel.

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov ŽHKm Zvolen 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

"Hrali sme prvý raz doma. Dievčatá veľmi chceli a to niekedy aj zväzuje ruky a nohy. Tie naše však vstúpili do zápasu s enormnou snahou, hrali s chuťou a prvá časť zápasu sa niesla jednoznačne v ich réžii," hodnotí manažér Šarišanky Jaroslav Sabol. "Dali v nej síce iba jediný gól, no šancí mali rozhodne na viac. Lenže aj tie najväčšie ostali nevyužité a tak pohľadom na skóre prvej tretiny, a nakoniec aj ďalších, môže sa zdať, že zápas bol celkom vyrovnaný. Zvolen v druhej tretine trochu ožil. My sme mu však nahrávali zbytočnými vylúčeniami. Často sme hrali oslabení a druhej tretine tým pádom súperovi narástli krídla. Vyrovnal, no my sme zase kontrovali. V poslednej časti sa naše zase vrátili do zápasu. Mali prevahu, často strieľali, gólmanka hostí zasahovala sedemnásťkrát. Len gólový účet adekvátne prevahe nenarastal."

Šarišanka: Hlavenková Knutová, Kolcunová, Ed. Raková, Jurčenková, Képesová Veličková, J. Štofaníková, Ma. Stašová - Konečná, Čupková, Ed. Raková Mi. Stašová, Lučová, Hamborská Fedorová, Matisková, S. Štofaníková. Góly domácich zaznamenali: J. Štofaníková, Čupková, Er. Raková.

V prvom zápase druhej časti súťaže hostí Šarišanka Prešov túto sobotu (17.30 h) Topoľčany.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.