Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner majstrov sveta z Prahy bude viesť Edmonton

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 19. máj 2015 o 06:01

Todd McLellan naposledy pôsobil na lavičke San Jose Sharks. Klub viedol sedem sezón. A v prvých šiestich s ním vždy postúpil do play-off.

EDMONTON. Tréner čerstvých hokejových majstrov sveta z Kanady Todd McLellan by sa mal už čoskoro stať novým koučom tímu NHL Edmonton Oilers.

V utorok sa podľa Edmonton Sun, Sportsnet a TSN uskutoční tlačová beseda. Na nej by mali oznámiť jeho menovanie.

Štyridsaťšesťročný McLellan viedol predtým San Jose. Na jeho lavičke strávil sedem sezón. S klubom sa rozišiel 20. apríla po vzájomnej dohode.

So Sharks mal bilanciu 311-163-66. V prvých šiestich sezónach postúpil vždy do play-off. A v rokoch 2010 a 2011 hrali jeho zverenci konferenčné finále.

mclellan_tasrap.jpg

Na nedávno skončených MS doviedol McLellan (v strede) Kanadu k titulu majstrov sveta. FOTO - TASR/AP.

"Veľa ľudí špekuluje o jeho príchode do mužstva. A ako som počul, je dobrá šanca, že sa tak stane. Bolo by skvelé hrať pod ním, je skutočne kvalitný. Robí ľudí okolo seba lepšími," zareagoval na informácie útočník Oilers Taylor Hall.

Podobne ako McLellan sa v Prahe stal majstrom sveta po víťaznom finále s Ruskom (6:1).

V uplynulej sezóne viedli Edmonton Dallas Eakins a Todd Nelson. V Oilers však prichádza k zmenám na vedúcich postoch - 24. apríla vymenovali za generálneho manažéra Petra Chiarelliho.

Do funkcie výkonného riaditeľa sa posunul dovtedajší viceprezident Bob Nicholson. V organizácii zostali doterajší šéfovia v exekutíve Kevin Lowe a Craig MacTavish, ale ich úlohy sa zminimalizovali.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.