Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tréner Luxemburska: Zápas v Žiline nám musí slúžiť ako lekcia

V prvom vzájomnom zápase v Žiline zdolali Slováci Luxembursko 3:0. Na snímke sa kapitán súpera Mario Mutsch (vľavo) pokúša odkopnúť loptu pred Miroslavom Stochom. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 12. okt 2015 o 09:30

V priebehu troch dní sa stretnú s dvomi najlepšími mužstvami skupiny. Po Španielsku čaká na futbalistov Luxemburska Slovensko.

LUXEMBURG. Luxembursko sa hodlá poučiť z chýb z prvého stretnutia v Žiline (0:3) a v pondelňajšom poslednom kvalifikačnom zápase o postup na futbalové EURO 2016 proti SR túži uspieť.

Tréner Luc Holtz chce zachovať herný systém 4-4-2. A pre miestny Luxemburger Wort uviedol, že očakáva otvorený futbal.

"V prvom zápase sme neboli úplne zlí v práci s loptou, ale urobili sme príliš veľa chýb v prvom polčase. V 41. minúte bolo 0:3. Toto nám musí slúžiť ako lekcia pred pondelňajším zápasom," povedal Luc Holtz.

Luxembursko naposledy prehralo v Španielsku 0:4, ale nesklamalo. Holtz musí riešiť dilemu, či neurobí zmeny po dobrom výkone v Logrone, alebo či pošle do hry čerstvú krv.

Luxembursko čaká zápas proti Slovensku. V prvom dueli v Žiline prehralo výsledkom 0:3.

Aj útočník anglického Burton Albion Aurélien Joachim priznal, že outsidera stál zápas so Španielskom mnoho síl. "Vedeli sme, že proti obhajcovi titulu musíme odovzdať všetko," vravel Joachim.

"Ak by čo i len jeden hráč neodviedol stopercentnú robotu, bolo by to oveľa horšie. Dobre bránili aj útočníci," pokračoval Joachim v hodnotení zápasu.

"Po návrate do Luxemburska sme zregenerovali, pozreli sme si film a už sme sa pripravovali na ďalší duel. Dva dni po zápase nohy bývajú ťažké, ale v pondelok by sme mali byť všetci k dispozícii."

20150327_za02_4rs9955236915_r3857_res.jpg

Na snímke zo zápasu proti Slovensku v Žiline sa dvojica Stefano Bensi (vľavo) a Laurent Jans (v strede) pokúša odstaviť od lopty Vladimíra Weissa. FOTO - TASR.

Slovensko tri kvalifikačné zápasy za sebou nevyhralo a nestrelilo ani gól. Na štadióne Josyho Barthela potrebuje zvíťaziť, aby si vlastnými silami zabezpečilo postup do Francúzska.

"Slováci po prehre s Bieloruskom musia vyhrať. Mohlo by to znamenať, že tento kontext pre nás nie je priaznivý. Ale budeme mať priestor vydať zo seba to najlepšie," povedal Joachim.

"Skúsime odohrať dobrý zápas pred našim publikom. A ak sa to bude dať, chceme dosiahnuť priaznivý výsledok," dodal.

Na štadióne v Luxemburgu, ktorý má kapacitu vyše osemtisíc miest, sa očakáva aj pekná návšteva Slovákov. Hovorca Slovenského futbalového zväzu Juraj Čurný ju odhadol do počtu tisíc fanúšikov.

Predpokladaná zostava Luxemburska:

Joubert - Delgado, Malget, Chanot, Jans - Mutsch, Philipps, Gerson, Martins - Bensi, Joachim

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.