Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tréner Lukačín na svetový šampionát do Chorvátska

Sportnet|Publikované 19. nov 2003 o 23:00

Michalovce - Kormidelník úradujúceho slovenského majstra v hádzanej žien Iuventy Michalovce Michal Lukačín nebude chýbať ani na druhom podujatí

významného medzinárodného rangu počas svojej prítomnosti pri kormidle zemplínskeho interligistu. V dňoch 13.-14. decembra 2003 by sa mal spolu s ostatnými trénermi slovenských účastníkov WHIL zúčastniť na vyvrcholení svetového šampionátu v Chorvátsku. "Ide o aktivitu zo strany Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Máme záujem na tom, aby naši ligoví kormidelníci mali možnosť sledovať moderné trendy vo svetovej hádzanej. SZH sa podieľa na organizácii celého výjazdu, v ktorom by sa mali okrem trénera Lukačína objaviť aj otec a syn Kovaľovovci z Banskej Bystrice, dvaja zástupcovia Dusla Šaľa, Slávie Partizánske a reprezentačný kormidelník Vojtěch Mareš," približuje prezident SZH Pavol Derfényi.

Prvý muž slovenskej hádzanej sa však s najväčšou pravdepodobnosťou na záverečnom defilé svetovej ženskej hádzanej nezúčastní. V čase konania majstrovstiev sveta v Chorvátsku budú totiž všetky jeho aktivity smerovať k vyhláseniu Ankety o najlepšieho hádzanára a najlepšej hádzanárky Slovenska za rok 2003, ktorá sa uskutoční 16. decembra v priestoroch hotela Družba. "Neviem si predstaviť, že by som finálnu časť príprav neabsolvoval preto, že by som bol v tom čase v Chorvátsku. Pochopiteľne, rád by som sa išiel pozrieť na výkvet svetovej hádzanej, no iné povinnosti mi v tom zrejme zabránia. Mimochodom, akcia v hoteli Družba bude mať bohatý program a priaznivci hádzanej sa už teraz môžu tešiť na jej výsledky," doplnil Pavol Derfényi.

Iuventu Michalovce mal okrem trénera ženského tímu zastupovať na MS v Chorvátsku aj kormidelník staršieho dorastu Dušan Daniš. Ten sa však tejto možnosti definitívne zriekol. "Pán Daniš je zároveň trénerom juniorskej reprezentácie Slovenska, a tak SZH i samotný klub mali eminentný záujem na tom, aby do Chorvátska vycestoval a načerpal množstvo nových a cenných poznatkov. Bránia mu v tom rodinné záležitosti, a tak bude tréner Lukačín jediným zástupcom nášho klubu na svetovom šampionáte," uzavrel manažér michalovskej Iuventy Pavol Mačičák.

Pripomeňme, že náklady na trojdňovú cestu do Chorvátska, ktoré by nemali prekročiť hranicu desiatich tisícok slovenských korún, hradí Michalovi Lukačínovi klub. Zaujímavosťou je, že na Balkán sa prepraví spolu charizmatickým prezidentom ŠK Banská Bystrica Viktorom Kovaľovom.

Dnes proti juniorkám Slovenska

Dnes o 18.00 hod. odohrá Iuventa Michalovce priateľské stretnutie proti juniorkám Slovenska, ktoré počas tohto týždňa absolvujú v metropole Zemplína kontrolný zraz. V predzápase sa o 15.30 hod. predstavia staršie dorastenky Iuventy proti výberu východoslovenského kraja. Zaujímavosťou duelu medzi Iuventou a juniorkami Slovenska bude, že dres národného výberu oblečie až päť Michalovčaniek. Okrem dvoch najväčších opôr Dittelovej a Cinovej aj Fialeková, Szőllosziová a mladučká brankára Plencnerová. Vstupné je 30 korún.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.