Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tréner Kunovčanov: "Chceme byť prví a s dobrou hrou."

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Kunova Teplica - Vlaňajší majstri okresu, futbalisti FK Kunova Teplica, majú opäť veľký cieľ. Tým je postup do V. ligy, ktorý im kvôli nedostatku

financií v lete ušiel.

Kormidelník mužstva, ktorý si kopačky aj obúva za farby Kova aj hráva, je optimista. "Jesenná časť sezóny naznačila, že toto mužstvo má svoju kvalitu. Prejavilo sa to už v prípravných zápasoch s Lubeníkom či Betliarom. Prvý zápas nám nevyšiel, nemali sme potrebné športové šťastie, lebo Kovstav sa ukázal v priebehu sezóny ako súper, pre nás jasne zdolateľný. Žiaľ, asi Rožňavčanov naši hráči podcenili, a je to pre mňa nepochopiteľné, veď sme hrali v najsilnejšom zložení," povedal tréner Kunovotepličanov Ján Fatľa.

S jeho názorom súhlasilo i vedenie klubu. Hrajúci tréner v hodnotení sezóny však pokračoval: "Potom prišla séria ôsmych zápasov, v ktorých sme neprehrali. Vyhrávali sme bez väčších problémov vonku, či už na Dedinkách alebo v Nižnej Slanej, a doma to už vôbec nebol problém."

Rozhodcovia ale boli niekedy údajne proti. "Boli, občas, našim najväčším súperom, aj keď v mojej kompetencii nie je výkony arbitrov hodnotiť. Na druhej strane, niektorí z nich, na kvalite tejto súťaže nepridávajú. Pravdou je aj to, že patríme k technicky najlepšie vybaveným mužstvám a ak rozhodca dovolí súperovi hru pritvrdiť a vyšliapnuť si na nás, je to jedna z veľmi mála jeho šancí proti nám uspieť."

Okrem prehry vo Vyšnej Slanej, prišlo posledné kolo jesene a debakel v Dobšinej.

"Na ten zápas sme sa poctivo pripravovali, mali sme šance, ktoré sme nedali... Naopak, prišiel jeden nešťastný zákrok a potom už domáci chytili opraty zápasu do svojich rúk. Atmosféra duelu doľahla na mojich zverencov, veď sú to hráči, ktorí musia ísť v pondelok do roboty a nepôjdu do rizikových zákrokov. Podľa mňa ich zastrašil spôsob boja zo strany súpera a zápas potom za nepriaznivého stavu vypustili. Doslova sme čakali na záverečný hvizd, lebo sme nechceli hodiť do ihriska uterák. Výsledok nás však určite mrzí," uviedol Fatľa a na margo kvality I. triedy ObFZ Rožňava doplnil: "Ja som si sem prišiel zahrať futbal a mať z neho radosť. Nezaoberám sa nejakou zbytočnou rivalitou medzi Slovákmi a Maďarmi, alebo medzi maďarskými obcami. Ja po maďarsky nerozumiem, takže ani neviem, či nadávajú mne alebo svojim. A vôbec, ja sa zaujímam o zápas, nie o reči okolo ihriska. Na druhej strane viem vycítiť verbálne útoky na moju osobu, ale povznesiem sa nad nimi. Mám už svoje dlhoročné skúsenosti."

Za najvydarenejší zápas považuje tréner FK Kovo ten na Dedinkách, "kde sme prehrávali, ale dokázali sme to otočiť a aj hra bola na úrovni. Na zápas s Dobšinou by som chcel čo najskôr zabudnúť. Ak vynechám prvý duel s Kovstavom a už spomínaný posledný, tvrdím, že sme získali všetky body, ktoré sme plánovali. Možno aj čosi naviac, ale čosi sme aj stratili. Chyba bola, že sme body z domáceho ihriska nezískali vždy, ale s najväčšími súpermi hráme na jar doma. Po kvalitnej zimnej príprave si myslím a som presvedčený o tom, že potešíme náročného diváka v Kunovej Teplici. Urobíme všetko pre to, aby sme zabojovali o čelné priečky. Pevne verím, že nám to vyjde a v lete sa budeme už pripravovať na piatu ligu."

Na adresu výkonov svojich spoluhráčov a zverencov dodáva: "Futbal je kolektívna hra a nebudem nikoho vyzdvihovať. Ani strelcov gólov, aj keď patrili k oporám. Jednotlivcov vyhodnotím až po skončení sezóny. Škoda, že my, starší futbalisti z Revúcej či Rožňavy, sme si cestu sem našli a tí domáci, mladší, tréningový proces podceňujú. Kolektív je však dobrý, dá sa ho formovať a ja mu verím."

V Kunovej Teplici sa neboja Plešivca, Krh,. Podhradia či Vyšnej Slanej a ani iných. "Silácke reči však nemáme," dodáva Ján Fatľa. "Najradšej budem, ak skončíme prví a s dobrou hrou," dodal tréner Kova po tom, ako sme sa ho opýtali, či chce byť so svojim mužstvom radšej druhý po kvalitných výkonoch, ako prvý po vydretých bodoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.