Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Kozák vydržal v psom počasí iba polčas

Vrátil sa po zranení. Boris Sekulič (vpravo) nastúpil proti MTK aspoň na štvrťhodinku. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 10. feb 2015 o 23:00

Kým Košičania sústredenie v Turecku pomaly končia, futbalisti MTK Budapešť ho iba začínajú.

K výmene stráží došlo včera podvečer, keď si to obe mužstvá rozdali v prípravnom dueli. Jesenný vicemajster maďarského „bajnokšágu“ Slovákov vôbec nešetril a uštedril im porážku 0:3 (0:3).

KOŠICE. Náš tradičný „turecký korešpondent“, technický vedúci košického mužstva Roman Šimko, však oponuje, že ten výsledok, prehra rozdielom triedy, je dosť skresľujúci.

„Nevyšiel nám úvod zápasu, keď sme už po sedemnástich minútach prehrávali 0:3. Hráči MTK nás z dvoch vlastných štandardných situácií, po rohoch, vybrejkovali,“ pripisuje to Roman Šimko nekoncentrovanosti vo vlastných radoch.

A športový riaditeľ MFK Ján Lesniak ho dopĺňa: „Do čoho súper kopol, z toho dal gól. Ale aj také zápasy sú... No treba povedať, že sa hralo na veľmi ťažkom teréne, keď na ihrisku stála voda. Na to sa však nechceme vyhovárať.“

Voda stála na ihrisku

Bol to taký deň, že, ako sa vraví, ani psa by ste nevyhnali von.

„V priebehu dňa sa striedal silný lejak s mrholením, a väčšina ihrísk, vrátane nášho, bola odstavená. K dispozícii boli len tri, a my sme nastúpili na jednom z nich až po Nyíregyháze. Keď sme sa po ich zápase rozprávali s Ďurom Halenárom, povedal, že už aj pre nich to bolo ťažké ihrisko. Pršalo aj počas celého nášho zápasu, prehnali sa nad nami dve búrky, a naozaj, voda doslova stála na ihrisku. Ale nechceli sme zápas prerušiť, lebo i taká situácia môže nastať v našej lige, možno nás niečo podobné čaká hneď v prvom kole v Podbrezovej,“ predpovedá Roman Šimko.

„Ale chlapci sa aj s takýmito podmienkami vyrovnali.“

A postupne sa vyrovnávali aj súperovi, ktorý bol však už v nedostihnuteľnom trojgólovom trháku.

„Po treťom góle MTK sa hra vyrovnala, a ten výsledok, prehra rozdielom triedy je veľmi skresľujúci. Taký veľký rozdiel určite nemal byť, lebo v druhom polčase sme mali niekoľko výborných príležitostí, aby sme ho mohli aspoň skorigovať. V 49. minúte strela Borisa Gálla lízala tyčku, v 69. minúte mal dobrú šancu Horodník, a v 89. minúte opäť Gáll úplne sám z päťky prestrelil. Veľká škoda, že sme sa gólovo nepresadili...“

Nebolo sa kde skryť

Vďaka väčšej tolerancii v pravidlách tréningových zápasov mohli Košičania nasadiť do zápasu s MTK väčší počet hráčov a trénerovi Fabuľovi nebol k dispozícii už iba jediný maród - Francúz Oumar Diaby.

„Na poslednú štvrťhodinku nastúpil už aj Boris Sekulič, ktorý sa zo zranenia už vystrábil.“ V rámci „inšpekčnej“ cesty do Turecka za našimi ligovými mužstvami bol na zápase Košičanov s MTK Budapešť aj reprezentačný tréner Ján Kozák.

Presnejšie, vydržal na ňom iba polčas. Čo, vari nemal dáždnik?

„Ale čoby, mal, ale počasie bolo doslova katastrofálne, a oni sa so svojím asistentom Štefanom Tarkovičom naozaj nemali kde skryť,“ pousmial sa Roman Šimko.

Dnes predpoludním čaká Košičanov v Turecku už iba ľahký strečing.

„Chlapci sa ešte trošku popreťahujú, o pol jednej máme obed a o jednej z hotela odchádzame. Z Turecka odlietame o 16. h a o dve hodiny by sme mali pristáť vo Viedni. Doma budeme niekedy vo štvrtok nadránom.“ Už v nedeľu absolvuje košické mužstvo ďalší herný test, tentoraz v Maďarsku proti jedenástemu celku tamojšej ligy, Nyíregyháza Spartacus FC.

Fakty

MFK Košice - MTK Budapešť 0:3 (0:3)

Góly: 9. Pölöskei, 15. Csiki, 17. Thiam.

Zostava MFK: Stijakovič (45. Ružinský) – Mik. Tóth (75. Sekulič), Ostojič, Pavúk, Hirjak – T. Huk (67. Ndiyae), Šinglár – Horodník (75. Djordjevič), Pačinda (67. Viazanko), Novák (19. Haskič) – Gáll.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.