Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tréner Kostelník sa pýta, čo vlastne divák chce

Peter Katona (vpravo). Otvoril skóre v dueli s L. Mikulášom. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. sep 2013 o 22:00

Tréner Jozef Kostelník bol po víťazstve Tatrana Prešov nad Liptovským Mikulášom spokojný.

Zdalo sa, že to bolo konečne podľa jeho gusta. Tak sa aspoň vyjadroval tréner Jozef Kostelník po víťazstve Tatrana Prešov nad Liptovským Mikulášom v uplynulom kole II. futbalovej ligy. Viackrát aj zdôraznil to, že naozaj hostia neboli slabí, akoby si niekto mohol myslieť a určite vraj to ešte potvrdia v ďalšom priebehu zápolení.

PREŠOV. V kolektíve víťaza bolo niekoľko povšimnutiahodných výkonov. Kouč sa však konkrétne pristavil iba pri jednom mene.

„Som rád, že je späť starý a veľký Katona,“ podotkol kormidelník a na našu otázku, či ho považoval za muža zápasu, odpovedal: „Predviedol to, čo od neho očakávam a čoho je schopný. Vyskytli sa však aj ďalšie skvelé individuálne výkony.“

Snaha po účelných kombináciách nechýbala, rovnako pohyby, nasadenie. „Dnes sa dalo na to pozerať.“

Predsa však fanúšik neraz šomral, kritizoval. Kormidelník reagoval aj na tento paradox.

„Je to smutné. My hráme, potom príde jedna pokazená lopta a je zle. Alebo vykombinujeme akciu, hráč ide sám na brankára, no nedá gól a diváci pískajú. Nechápem, čo fanúšik chce, veď sú to naši chlapci, z Tatrana, odchovanci, potrebujú ale čas,“ povzdychol si J. Kostelník.

Zahadzovanie tutoviek sa neodpúšťa a málokto si vtedy uvedomí, čo takej možnosti predchádzalo.

Na dôvažok, nepremieňanie šancí sa vlečie s tímom od začiatku (ak neberieme tento jav aj v Corgoň lige) a práve zlyhanie v rozhodujúcej fáze je tŕňom v oku náročnejších priaznivcov.

A neuspokojí ich ani to, ak zeleno–bieli strelia štyri góly ako v sobotu.

Konečne to vyšlo

Na strelca prvého zásahu a spomínaného lídra útočných akcií Petra Katonu sme ušili búdu a náročky podpichli po tlačovke slovami, že vraj sa kouč na jeho adresu vyjadril, že čakal od neho ešte viac. Nezostal zaskočený.

„Tréner očakával, že skvalitníme hru a možno i odo mňa chcel ešte niečo iné a to, že sa trochu zlepším.“

Motor mnohých ťahov sebakriticky naznačil, že nikdy nemôže byť hráč spokojný. A to platí i napriek tomu, že poslal loptu do siete. Aj keď až na dva razy.

“Je to nacvičená situácia, čakal som na odrazenú loptu vzadu a mal som ju doťuknúť, no lopta skočila predo mnou, ale našťastie sa vrátila ku mne.“

Hlavná vec, že sa hostitelia ujali vedenia a boli stále pri chuti - hlavne do prestávky. Na margo rivala uviedol, že nikoho nemožno podceňovať.

„My toto trénujeme, takže nebola náhoda, čo sme predviedli. Je to nacvičené, snažíme sa o to a konečne to na sto percent vyšlo.“

Niektoré akcie boli naozaj sympatické a vidno, že hráči o sebe vedia, ale stále majú na tréningoch inšpiráciu, čo ešte vycibriť.

„Niekedy to chcelo iné riešenie, možno ďalšiu prihrávku a zakončiť pokojnejšie.“ Trochu zarazilo, že za stavu 3:0 Tatran dal nohu z plynu. To sa nerobí. „Možno sme povolili v tempe, aby si zahral súper, ale neskôr sme predsa zapli.“

Údajne nikto podvedome nemyslel na vystúpenie v Slovnaft Cupe, keď v rámci 3. kola Prešovčania dnes o 16. hod hostia corgoňligovú D. Stredu „bitú“ zo všetkých strán aj vinou známeho škandálu s namočenými hráčmi.

Pretriasaná štvorka vo výsledku v súvislosti s týmto klubom by sa veru zišla. „Máme súpera, cez ktorého sa dá postúpiť,“ dodal futbalista Tatrana a vyjadril vieru, že azda príde viac ľudí než naposledy.

Možno uvidia zase svojskú radosť Nworaha, ktorý sa po góle proti Liptákom elegantne vžil do úlohy gymnastu. „Aj my sme boli prekvapení, čo všetko dokáže,“ hodnotil jeho „prostné“ P. Katona.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.