Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tréner Kostelník: Prešov patrí medzi favoritov druhej. ligy

Peter Katona. Po hosťovačke v Gemeri je znovu v kádri Tatrana. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 22:00

Po najvyššej súťaži sa rozkrúti už aj kolotoč II. futbalovej ligy.

Na premiéru sa po vypadnutí z elity hotujú hráči 1. FC Tatran Prešov, ktorí vstúpia do bojov zajtra o 17. 30 h doma s juniormi Trnavy. Prvý krok nebude optimálny, keďže vzhľadom na trest od disciplinárky SFZ musia absolvovať tento zápas bez priaznivcov.

PREŠOV. Šarišania sa ocitli v II. lige akurát v ročníku, ktorý bude posledným v tejto podobe.

Dvanásť účastníkov si zmeria sily v 33 kolách (20 v jeseni a 13 na jar), pričom do Corgoň ligy postúpi víťaz.

Priamo nevypadne nikto, posledný celok bude hrať baráž o udržanie sa s konkurentom z príslušnej regionálnej skupiny III. ligy. Od budúceho ročníka bude mať súťaž už dve skupiny (Východ a Západ) po 12 účastníkov.

Samozrejme, Prešovčania by sa nechceli motať po druholigových trávnikoch dlhšie, než je nutné. Či sa však hneď vrátia hore, alebo im to bude trvať viac sezón, záleží len na nich.

Porúčalo sa neúrekom hráčov (Diviš, Plánička, Krob, Brezinský, Jakovlev, Gergel, Marcin, Bernardo a Augustín). Okrem toho do béčka boli preradení Novák a Kolbas.

Staronovými tvárami v kádri sú Talian, Katona a Nworah. Zreteľný bol prílev omladiny, realizačný tím siahol po adeptoch z juniorky či dorastu (A. Jakubech, Vinclér, Luberda, Šafranko, D. Jacko, Micherda, P. Leško , D. Leško, Ivanko-Macej).

Hoci prípravu odštartovala dvojica Marek Fabuľa a Ján Šafranko, postupne sa roly kouča ujal Jozef Kostelník s trénerom brankárov Ľubošom Lukáčom.

Nakoniec sa Kostelníkovým asistentom a zároveň lodivodom béčka stal bývalý reprezentant Stanislav Varga, ktorý prišiel z Lipian.

Rovnaký cieľ – vyhrávať

Lodivod je pred prvým vystúpením dobre naladený. „Urobili sme všetko, čo sa dalo, aby sme vykročili úspešne, vidím to optimisticky. Verím, že s každým zápasom budeme lepším tímom,“ poznamenal Jozef Kostelník.

Na otázku, či Tatran patrí favoritov súťaže, jednoznačne odpovedal: „Áno.“

O tom, či dva zápasy po sebe na domácej pôde sú výhodou, nechcel veľmi špekulovať. „Do každého zápasu pôjdeme jednoznačne s tým, aby sme boli úspešní.“

Tréner túto súťaž pozná, predtým v nej účinkoval na lavičke Ružinej a tak vie, čo mužstvo približne čaká. Na začiatku musí oželieť niektorých hráčov kvôli zraneniam (napríklad Krajník a Lipták), v bráne by mal byť jednotkou Talian. Spartak je vždy veľká výzva, hoci tentoraz ide „len“ o juniorku.

„Béčko je nevyspytateľným súperom, ale my stále máme jasný zámer – vyhrať.“

Východniari mienia predvádzať atraktívny futbal a zaujať publikum. „Chceme pritiahnuť diváka, docieliť, aby sa nenudil a mal sa na čo pozerať. Fanúšikov v Prešove nikto neoklame, futbalu rozumejú a preto musíme ukázať to, čo ich zaujme a oni nám pomôžu,“ vyslovil názor J. Kostelník.

Ešte nevylučuje pohyb v kádri a na jednotlivých postoch po tom, čo ešte bližšie spozná zverencov herne aj mentálne.

Fakty

Káder Tatrana

Brankári: Talian, Barát, Vinclér, A. Jakubech

Obrancovia: Kačala, Papp, P. Jacko, Krajník, Petráš, Luberda, Micherda, P. Leško, Bartek

Stredopoliari: Lipták, D. Jacko, Poliaček, Katona, Hruška, D. Leško, Ivanko-Macej, Papaj

Útočníci: Dolný, Nworah, Kamenčík, Šafranko

zuk

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.