Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tréner Košíc M. Jančuška si uvedomuje, že Skaličania už vedia kvalitne zahrať aj vonku

Sportnet|Publikované 17. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice sa dnes po viac ako týždni opäť predstavia domácim divákom v stretnutí proti Skalici, ktorej sa v tejto sezóne darí a

momentálne je hneď za Košicami na tretej priečke.

"Bude to veľmi dôležitý zápas, pretože Skaličania sú za nami o šesť bodov a v prípade víťazstva od nich môžeme výraznejšie odskočiť. V každom prípade Skalica už nie je tým mužstvom, ktoré doma hralo dobre a vonku prehrávalo, takže to nebudeme mať ľahké. Majú veľmi dobrého brankára Lipovského a šikovných útočníkov. Na našom ľade akiste nastúpia so zabezpečenou zostavou a budú čakať na nejakú našu chybičku. My musíme tvoriť, takže by bolo dobré, keby sme dali prvý gól, aby aj súper otvoril hru. Dôležitý bude aj výkon brankárov," povedal nám pred zápasom tréner HC Milan Jančuška (na snímke v popredí). Naposledy v Liptovskom Mikuláši tréneri po zlej prvej tretine robili v zostave rošády. "Neboli sme spokojní s niektorými hráčmi. Rozprávali sme sa s nimi a verím, že tieto naše slová padnú na úrodnú pôdu a ich zlá efektivita sa zlepší už v dnešnom zápase. Až tesne pred začiatkom stretnutia sa rozhodneme, či postavíme tri alebo štyri formácie aj podľa toho, s akou taktikou vyrukuje súper."

V nedeľu sa potom Košičania predstavia na ľade Trenčína. Tento šláger sa mal hrať už zajtra a mal byť vysielaný v priamom televíznom prenose na STV 2. Napokon sa odohrá v pôvodnom termíne v nedeľu a bez prítomnosti kamier. "Dnes hrá Trenčín vo Zvolene, kde to tiež nebude mať jednoduché. V prípade nášho víťazstva a ich prehry by sme sa ešte pred vzájomným duelom mohli vyhupnúť na prvé miesto (momentálne Košice strácajú na vedúcu Duklu dva body - pozn. aut.). Aj preto dnes chceme jednoznačne zvíťaziť, aby sme do Trenčína cestovali v pohode." Trenčania sú zatiaľ príjemným prekvapením súťaže a najmä doma dosahujú suverénne výsledky, keď na svojom ľade ešte neprehrali. Košičania sú však mužstvom, ktoré spomedzi všetkých účastníkov extraligy získalo vonku najviac bodov. V nedeľňajšom šlágri teda narazí kosa na kameň. "Trenčínu sa doma darí strelecky i herne, ale každý zápas je iný. Samozrejme, že aj tam budeme chcieť uspieť."

Program dnešného 16. kola ST extraligy: Žilina - L. Mikuláš, Košice - Skalica, Zvolen - Trenčín, Martin - Slovan, Sp. Nová Ves - Poprad (všetko o 17. hod.). Program dnešného 12. kola I. hokejovej ligy: Trebišov - Senica, Prievidza - Dubnica, Topoľčany - Ružinov, B. Bystrica - Prešov, Nitra - Zvolen B, Michalovce - Pov. Bystrica (všetko o 17. hod.).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.