Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tréner Komanický odprevadil Partizán do druhej ligy

Sportnet|Publikované 17. jún 2012 o 22:00

V záverečnom stretnutí III. ligy Partizán vyhral nad rezervou Moldavy nad Bodvou 3:1 a zebezpečil si postup z prvého miesta.

V záverečnom stretnutí 3. ligy Partizán vyhral nad rezervou Moldavy nad Bodvou 3:1 a zebezpečil si postup z prvého miesta.

BARDEJOV. Odchovanec bardejovského futbalu, rodák z Dlhej Lúky Mikuláš Komanický (61), sa podujal na nie ľahkú prácu trénera, keď jediným cieľom klubu i sponzorov bol postup do druhej najvyššej súťaže.

Pred novou sezónou sa mužstvo vystužilo, hoci sa to mnohým nepáčilo. Ale čas ukázal, že tí domáci hráči, ktorí odišli do nižších súťaží, nič nedokázali a nedostali ponuky.

„No aj keď sme vyhrávali, do kabíny stále vnikala nervozita, čo sa potvrdilo aj pred záverom súťaže. Aj umelo boli vytvárané tlaky, čo bolo cítiť na výkone hráčov,” vyznal sa Komanický, ktorého snahou bolo s hotovými hráčmi vyhrať súťaž, čo dokumentuje takto: „Len tri prehry za sezónu sú dôkazom kvality, aj keď záver nevyznel najlepšie. Každý čakal na naše zakopnutie, čo sa prejavilo aj na výkone hráčov.”

Komanický niekoľko ráz pripomenul, že toto mužstvo sa dokáže poraziť len samo a že kľúčová je činnosť tvorivej stredovej hry či osobnosti v tíme: „Obrana na čele s Palšom a Stašom hrala veľmi dobre. Až tak ako sme chceli, sa nám nepodarilo posilniť stred poľa, aby hráči boli kreatívni a dynamickí. V niektorých zápasoch sme na to doplácali, súper nás prehrával. No Seman tam podával dobré výkony a Grohoľ bol univerzálom na každom poste. V útoku mladý Cuprišin dal góly, aj keď raz toľko šancí premárnil. Mohol byť najlepší v súťaži. Gólmi na jar nám pomohol aj Vaščák.”

O svojom ďalšom pôsobení pri futbale Komanický povedal: „Aj keď som mal snahu v Partizáne pokračovať, bolo mi naznačené, že ja už tu nebudem. Dostal som zaujímavejšiu ponuku.”

Šokujúce výsledky

Kormidelník druholigovej rezervy Moldavy nad Bodvou Roman Martončík bol po stretnutí spokojný: „Chceli sme favorita súťaže pri postupe trošku potrápiť. Podarilo sa to v 1. polčase, no v tom druhom aj tým teplom doľahla na nás únava, ale myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene. Bolo to vyrovnané, nás podržal brankár Vojtaško a dvakrát aj konštrukcia brány. My ako nováčik sme v kvalitnej súťaži zohrali dôstojnú rolu. Bardejov vo vyššej obstane.”

Na okraj niekoľkých nečakaných výsledkov v závere súťaže, ktoré podsúvajú manipuláciu, Martončík dodáva: „Je to celkom možné, žiaľ, nemôžem hovoriť za ostatné kluby. Normálne to nie je.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.