Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tréner Kalný skloňuje koncentráciu a odvahu

Sportnet|Publikované 24. okt 2013 o 22:00

Volejbalisti Svidníka sa pokúsia prvú prehru v sezóne odčiniť v sobotu proti Myjave.

Líder súťaže, ktorý nestratil ani bod, však kožu lacno predať nepríde.

SVIDNÍK. Po troch víťazných domácich stretnutiach sa volejbalisti Slávie Svidník prvýkrát predstavili na pôde súpera v Prešove.

Vo východniarskom derby však nemali svoj deň a prehrali 1:3. Hostia odchádzali z metropoly Šariša bez bodu napriek tomu, že v treťom sete viedli 24:22.

Domácim dokázal so 17 bodmi konkurovať iba poľský legionár Jakub Bucki, čo z pohľadu konečného výsledku bolo málo.

Tréner Peter Kalný hovoril po zápase o sklamaní a svoju nespokojnosť pripomenul hráčom aj v priebehu týždňa. Ako priznal, spätná väzba po prvej prehre v sezóne rezonovala v tíme do stredy, kedy ju na opakovanej debate spojenej s rozborom pustili definitívne z hlavy.

„Za kratší koniec sme ťahali vo všetkých parametroch, preto z našej strany išlo o komplexnú vec. V celom zápase bolo viacero ukazovateľov, ktoré nás netešia. Napr. Macko mal sám viac zablokovaných lôpt ako celé družstvo dokopy... Ak to zrátam, bola to kombinácia nedôslednosti, nekoncentrácie a najviac ma v niektorých momentoch prekvapilo málo odvahy,“ pripomenul P. Kalný.

Šláger kola

Vo Svidníku vedia, že sezóna je iba na začiatku a k prehre sa kabína postavila konštruktívne. Mužstvo sa po viacerých zmenách v kádri zohráva, pričom najbližšou výzvou bude sobotňajší šláger kola s Myjavou.

P. Kalný v tejto súvislosti skloňoval ako základné piliere úspechu najčastejšie koncentráciu a odvahu, navyše po stretnutí s Komárnom zdôraznil, že v domácej hale očakáva väčšiu dominanciu na servise.

Myjavčania sú zatiaľ jediným tímom bez straty bodu, preto sú z pohľadu reputácie pre hráčov Slávie optimálnym súperom, proti ktorému môžu potvrdiť, že zaváhanie v Prešove nesie znaky výnimky.

„S hráčmi sme si Prešov vysvetlili a zároveň sme na tieto poznatky nadviazali v tréningu. Myjava bude určite najťažším súperom v doterajšom priebehu a keďže po poslednom zápase si musíme napraviť renomé, čo je z pohľadu motivácie bonusom navyše, očakávam kvalitný volejbal,“ dodal P. Kalný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.