Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tréner Kalný očakáva väčšiu dominanciu na servise

Sportnet|Publikované 14. okt 2013 o 22:00

Svidník ukončil sériu troch domácich zápasov výhrou 3:1. Pod Duklou sa hral zaujímavý volejbal.

Svidník ukončil sériu troch domácich zápasov výhrou 3:1. Pod Duklou sa hral zaujímavý volejbal, k čomu prispel aj nováčik z Komárna.

SVIDNÍK. Tréner Slávia Svidník Peter Kalný v jednom z predsezónnych rozhovorov vyjadril presvedčenie, že obidvaja extraligoví nováčikovia budú kvalitou kádra oživením súťaže, čo prvý z nich, Komárno, v sobotu aj potvrdil.

V súboji dvoch tímov, ktoré v prvých dvoch kolách nestratili, resp. nezískali set boli diváci svedkami vyrovnaného priebehu, pričom aj vďaka hosťom sa hral v tejto sezóne pod Duklou najkvalitnejší volejbal.

Výnimkou bol iba tretí set, keď Komárnu odišiel príjem a súper to dokonalým spôsobom využil. V štvrtom dejstve hostia viedli 13:10 a 16:15, no Svidníčania dramatickú koncovku nepripustili.

„S výnimkou tretieho setu hralo Komárno dobrý volejbal. V drese hostí tri sety veľmi dobre útočil Demeter a na prihrávke pomohol Kišš. My sme sa pripravovali na špecifický útok stredových hráčov, ale aj napriek tomu sa súper dva sety týmto spôsobom presadzoval. Keďže sme sa pomalšie rozbiehali, v prvom sete som musel zvýšiť hlas. Po opatrnom začiatku a vyhranom prvom sete sme však v druhom iba doťahovali náskok. Hoci sme v závere znížili, súperovi sme nakoniec pomohli chybou na servise. V ďalšom priebehu sme už mali stretnutie pod kontrolou, no napriek tomu musíme doma lepšie servovať. V našej hale očakávam, že v tomto smere budeme dominovať, aby sme hráčov na druhej strane dostali pod väčší tlak a mali o to viac ľahšiu prácu v obrane,“ pripomenul tréner Slávie Svidník P. Kalný.

Hoci Komárno je papierovo nováčikom, v jeho kádri sú hráči s extraligovými skúsenosťami.

Hostia svojím výkonom potvrdili, že do Svidníka si neprišli pozrieť historické pamiatky, ale s domácimi sa držali bok po boku, pričom nohu z plynu stiahli iba v treťom sete.

Kým v domácom družstve žiaril s 25 bodmi poľský legionár Bucki, na druhej strane mu sekundoval 21-bodový Demeter.

„Z našej strany hodnotím zápas, ktorý bol podľa mňa vyrovnaný, kladne. Favorizovaným domácim sme boli dôstojným súperom, výnimkou bol iba tretí set, kedy sa nám nedaril príjem. Pokiaľ nám príjem fungoval, dokázali sme pestrejšie útočiť a získavať body. Teší ma, že sme u favorita získali set a až do konca sme ostali v hre o dobrý výsledok,“ hodnotil tréner Komárna Eduard Németh.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.