Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Tréner Juraj Nagy sa obáva zranení hráčov

Sportnet|Publikované 13. dec 2006 o 00:00

Rožňava - Dve kolá pred koncom základnej časti II. ligy sa rožňavskí basketbalisti držia na piatom mieste. V doterajších desiatich zápasoch prehrali

síce až v štyroch zápasoch, no vo všetkých bol rozdiel minimálny. "Tak ako sme ich prehrali, mohli sme v nich aj vyhrať. Možno nám chýbalo aj trocha šťastia. V Levoči sme mohli rozhodnúť v posledných sekundách, no nepodarilo sa a prehrali sme o dva body," začal tréner mužov ŠPD Rožňava Juraj Nagy. Súčasné družstvo vzniklo v spojením minuloročného "áčka" a "béčka", teda starších a skúsenejších hráčov s mladými mužmi. V úvode sezóny tak chýbala väčšia súhra. Ukázalo sa to aj v prvom zápase sezóny, v ktorom cestovali na pôdu Eilatu Prešov a prehrali o päť bodov. "Neodohrali sme žiadne prípravné zápasy, v ktorých by sme zistili čo a ako. Aj to sa podpísalo na tesnom výsledku. Postupne sa hráči zohrávali," pokračoval J. Nagy. Ukázali to hneď v ďalších troch kolách, keď postupne zdolali doma Sabinov, vonku Bardejov a znova doma JKB Košice. Nasledovala tesná prehra s Geotrendom Košice. "Bol to len trojbodový rozdiel. Prvá štvrtina bola vyrovnaná, v druhej sme vyhrali o dva body. No po prestávke sme oba štvrtiny tesne prehrali. Príčinu vidím aj v stratených loptách, z ktorých súperi bodovali," priblížil J. Nagy. Chuť si Rožňavčania napravil doma so Sláviou Košice. Bol to už tretí zápas základnej časti, v ktorom sa dostali cez "stovku". Nasledujúceho zápasu s Levočou sa však tréner ŠPD mierne obával. "Spočiatku sme aj prehrávali, ale bolo to tesné. Videl som, že nejaká sila v nás je. Do polčasu síce domáci natiahli náskok, ale tretiu štvrtinu sme už vyhrali my. V poslednej sme sa dostali na chvíľu do vedenia. Možno sa tam prejavil nedostatok skúseností. Navyše chýbal Ledvinský a zranil sa Gabriel Helmécy, ktorý ani nedohral zápas. Záver bol úplne vyrovnaný, no nevedeli sme ubrániť jedného ich striedajúceho hráča. Dal šesť bodov a rozhodol v ich prospech. Naopak Braňo Nagy zaváhal a nepremenil rozhodujúci kôš," poznamenal J. Nagy. Ďalší vyrovnaný zápas odohrali Rožňavčania o týždeň neskôr doma s BK 99 Prešov. S doteraz neporazeným mužstvom prehrali len o šesť bodov. "Súper bol bez prehry, no my sme vôbec neťahali za kratší koniec," podotkol tréner. V nasledujúcom kole cestovali do Michaloviec. V zápase s 1. BK, ktoré sa pohybuje na chvoste tabuľky, sa v prvom polčase nevedeli chytiť. "V druhom polčase sme skúsili zónová obranu a tá na súpera platila. Nevedeli čo na ňu hrať a zápas sme jednoznačne vyhrali," uviedol J. Nagy. Prvý decembrový víkend mali Rožňavčania voľno a ostatnom kole si doma poradili s ďalším mužstvom z Michaloviec.

Vo zvyšných dvoch kolách základnej časti čaká Rožňavčanov jeden slabších a jeden silný súper. No viac sa tréner J. Nagy obáva zranení. K G. Helmécymu, ktorý má ruku v sádre, pribudne L. Ledvinský, ktorému sa v sobotňajšom zápase obnovilo staré zranenie ruky. "Je nás dosť málo a uvažujem osloviť ďalších hráčov, ktorí by mohli hrať. Pomaly už nemá kto chodiť na tréningy, piati či šiesti hráči, to je málo. Rovnako aj na zápasy nemôže cestovať šiesti. Do Michaloviec musel s nami cestovať Hlivák z juniorského mužstva," posťažoval sa J. Nagy.

Pred začiatkom sezóny boli plány bojovať o špicu, no teraz je to už iné. "Chceli by sme sa udržať do piateho miesta. V ďalších zápasoch budeme stavať na bojovnosti, ktorá v hráčoch je, rovnako ako aj chuť hrať. V odvete chceme súperov, s ktorými sme teraz prehrali, zdolať," uzavrel J. Nagy.

VŠIMLI SME SI

V mužstve sú vedľa seba starší skúsení a mladší hráči. Hoci sa pred sezónou dohodli, že sa nebudú deliť na starších a mladších, je to stále vidieť. "Treba si priznať, že nejaké problémy sú. Nie je jednoduché skĺbiť ich dohromady. No výmeny názorov sú len na tréningoch, v zápase to už opadne," povedal J. Nagy. Podľa neho je taká doba, že mladí sa nechcú podriaďovať. "Už to nie je ako kedysi. No hádky nie vždy robia dobrotu. Mladí si nie vždy uvedomujú, že kritika zo strany starších hráčov nie je myslená zle," domnieva sa J. Nagy a dodáva, "môžu sa predsa od nich veľa naučiť."

Súvisiace články