Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Tréner Jozef Chovanec v Zlíne zúril, útočník Peter Babnič sa tešil

TASR|8. apr 2003 o 13:59

Zlín 8. apríla (TASR) - Bývalého trénera českej reprezentácie a dlhoročného hráča Sparty Praha Jozefa Chovanca, ktorý v súčasnosti trénuje Příbram, ...

Zlín 8. apríla (TASR) - Bývalého trénera českej reprezentácie a dlhoročného hráča Sparty Praha Jozefa Chovanca, ktorý v súčasnosti trénuje Příbram, cez víkend nahnevala chyba brankára Jakuba Kafku, po ktorej padol jediný gól "šesťbodového" zápasu.

"Takú školácku chybu by som neodpustil ani brankárovi žiakov," cituje český denník Sport Jozefa Chovanca. "Rozhodol veľmi lacný gól," zdôraznil Chovanec, ktorý zo straty troch bodov viní brankára. Podľa neho mal ďalekonosnú hlavičku Vidličku chytiť vo výskoku a rýchlo založiť protiútok. Lopta po súperovej hlavičke z diaľky však trafila brvno a od neho sa odrazila k voľnému Petrovi Babničovi. Slovák v službách Zlína mal preto uľahčenú úlohu a v 54. min. poľahky vsietil gól, ktorý rozhodol, že tri body tentoraz zostali v Zlíne.

"Musím priznať, že to bol náhodný gól. Lopta sa ku mne odrazila a ja som už so zakončením nemal problém," povedal o rozhodujúcej akcii súboja Zlín-Příbram 1:0 Peter Babnič, bývalý slovenský olympionik, ktorý je v Zlíne na hosťovaní zo Sparty Praha. Jeho gól nielenže zabezpečil tri body, ale odpútal Zlín aj od zostupových pozícií.

"Bol to ťažký zápas. Súper je vyznavačom technického štýlu. Ale na takomto teréne sme mali určitú výhodu my, pretože my tento terén poznáme. Kým hostia sú zo stavu zlínskej plochy vždy prekvapení," doložil na záver Peter Babnič.

Súvisiace články