Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Tréner Jonák: Nikoho nehádžeme cez palubu

Kamzíci nestačili na baranov. V súboji domáci Zagrapan a Surový. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 15. sep 2016 o 10:50

Po dvoch prehrách vonku nezabodovali popradskí hokejisti ani doma.

POPRAD. Na vedúci presný zásah hostí ešte dokázal počas presilovej hry odpovedať nestarnúci Arne Kroták.

Nasledovala však hluchá fáza kamzíkov v druhej tretine, kedy sa baranom podarilo tromi zlepenými gólmi odskočiť na 1:4. To už bolo priveľké sústo.

„Zlyhali sme v hre päť na päť. Bystrica bola silnejšia na puku. V prvej tretine nás viac držali v našom obrannom pásme. Predstavovali sme si to trošku ináč. Najviac ma mrzí zápas v Martine, kde to bolo z našej strany veľmi zlé. Nič iné nám neostáva len tvrdo pracovať a čo najrýchlejšie sa z toho dostať,“ povedal po tretej prehre v rade kapitán popradských hokejistov Arne Kroták.

Majú pred sebou dlhú cestu

Popradčanom úvod do sezóny nevyšiel podľa predstáv. Po troch prehrách v rade nemajú na svojom konte stále ani bod a v tabuľke im s nelichotivým skóre 4:11 patrí predposledné miesto pred Žilinou.

„Urobili sme individuálne chyby, po ktorých sme inkasovali. Tretiu tretinu sme súpera tlačili, už sa nám však nepodarilo skórovať. Strácame koncentráciu a to každý silný súper dokáže využiť. Musíme sa na to zamerať, dnes sa nám to stalo v druhej tretine. Výkon tímu ale rastie. Máme pred sebou dlhú cestu, musíme byť trpezliví. Musíme veriť jeden v druhého, mať disciplínu a zlomiť nepriaznivé výsledky. Tím je úplne nový, po krôčikoch sa zlepšuje. Nie je potrebné hádzať niekoho cez palubu,“ zdôraznil po prvom domácom zápase tréner HK Poprad Petr Jonák.

Derby s Liptákmi

Najbližší zápas odohrajú kamzíci v piatok, keď sa predstavia v podtatranskom derby na ľade nováčika z Liptovského Mikuláša.

„Pre mňa to bol prvý zápas, keďže ma trápila angína. Potešilo ma, že ma tréner zaradil do prvého útoku, po úvodných dvoch prehrách chcel niečo zmeniť. Žiaľ, nepomohlo to. Šance sme mali, ako sme tento zápas prehrali, mohli sme ho i vyhrať. Verím, že v najbližšom súboji to zlomíme a otočíme nepriaznivú sériu výsledkov,“ skonštatoval popradský útočník Andreas Štrauch.

Súvisiace články