Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tréner Ján Fatľa: Musíme sa držať pri zemi

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

Jesenná časť súťažného ročníka 2008/2009 sa prehupla sa aj na trávnikoch IV. ligy do poslednej štvrtiny. Futbalisti Štítnika K.T. sú v tretej sezóne

priebežne na štvrtej priečke o skóre za Buzicou.

ŠTÍTNIK. V premiérovom ročníku sa po jedenástich kolách futbalisti Štítnika K.T. umiestnili na siedmom mieste a mali na konte šestnásť bodov. Vlani priečku obhájili, ale získali o bod viac. V aktuálnom ročníku uzatvárajú vedúcu štvoricu a nazbierali už dvadsaťdva bodov.

Umiestnenie je lichotivé

"Doterajšie postavenie je predovšetkým výsledkom cieľavedomej a systematickej práce celého kolektívu. Na hodnotenie jesennej časti je ešte priskoro, veď nás čakajú minimálne štyri zápasy a snáď bude aj predohrávka jarného kola. Teší hlavne fakt, že sa uchytil aj druhý najlepší strelec mužstva Csaba Juhász, ktorý v posledných štyroch kolách nastrieľal súperom päť gólov. Úvod jesene nám vyšiel a v prvých šiestich kolách sme odohrali kvalitné zápasy. Dvojzápas vonku vo Vyšnom Opátskom a Haniske nás zaskočil a mužstvo na chvíľu položil, ale po výhre v Rudňanoch nastala opäť pohoda. Forma stúpala, gradovala a zatiaľ máme sedem plusových bodov. Ak nás obídu zranenia a karty verím, že prezimujeme v hornej časti tabuľky, ktorá bude dobrou východiskovou pozíciu do jarnej odvety. Musíme však byť predovšetkým opatrní a držať sa pri zemi," uviedol tréner TJ Baník Štítnik K.T. Ján Fatľa.

Súperi z prvej osmičky

V posledných štyroch kolách cestujú dvakrát na pôdu súperov. Najprv k druhému mužstvu do Veľkých Revíšť a neskôr do Veľkých Kapušian, ktoré sú momentálne na siedmej priečke. "Čakajú nás ťažké zápasy, ktoré mužstvo určite preveria, ale vždy sa pripravujeme na najbližšieho súpera. Vo Veľkých Revištiach mali v poslednom stretnutí problémy a majú troch vylúčených hráčov. To však na situácii nemení, ideme hrať a potvrdiť dobré výsledky, veď nemáme čo stratiť. Chýbať nám bude Miloš Gallo, ktorý má stop po štvrtej žltej karte. Predstavíme sa vo Veľkých Kapušanoch, kde zápas začína taktiež od nuly. Všade sa dá vyhrať aj prehrať, ale bude záležať na momentálnej koncentrácii a forme mužstva," pokračoval J. Fatľa.

Domáca rozlúčka s Turňou

V domácom prostredí hostia šieste Sečovce a v poslednom jesennom stretnutí extreťoligistu z Turne, ktorá uzatvára osmičku z hornej časti tabuľky. "Podľa mojich informácií Sečovce niektoré zápasy vonku odohrali dobre, či už v Rožňave, alebo vo Veľkom Folkmari. Mužstvo vedie môj kamarát, mladý ambiciózný tréner Milan Siksa, ktorý do kádra priniesol oživenie. S Turňou sa už roky pravidelne stretávame v prípravných zápasoch. Je nebezpečným súperom, ktorý hrával vyššiu súťaž a disponuje skúsenými hráčmi. Preto bude potrebné maximálne sústredenie na každom poste," načrtol J. Fatľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.