Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tréner Ján Faith je opäť v Michalovciach

Ján Faith. Skúsený tréner bude znova pôsobiť v metropole Zemplína. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 18. aug 2015 o 22:00

Skúsený trénerský matador Ján Faith sa po štyroch rokoch vracia do Michaloviec.

Napodobnil tak cestu svojho syna Juraja, ktorý do metropoly Zemplína prišiel takisto pred začiatkom prípravy na nastávajúcu sezónu. Rozdiel je iba v tom, že zatiaľ čo Juraj bude hájiť farby tímu HK Dukla, jeho otec bude pôsobiť v inom michalovskom hokejovom klube, konkrétne mládežníckom HK Mládež, kde bude viesť prvoligový dorast.

MICHALOVCE. Hokejový život je nevyspytateľný. Presvedčil sa o ňom aj 67-ročný Ján Faith, ktorý sa v sezóne 2012/13, v ktorej neuspel v semifinále play-off prvej hokejovej ligy s tímom Prešova proti michalovskej Dukle (1:3 na zápasy), zaprisahal, že si na trénerskú stoličku už nesadne.

Sklamanie však pominulo a Ján Faith sa vracia. Paradoxne do mesta, na ktoré vtedy v semifinále jeho zverenci nestačili, no nie do prvého tímu Dukly, ale do HK Mládež Michalovce, kde bude vykonávať okrem funkcie metodika aj úlohu trénera dorasteneckého výberu, ktorý má ambíciu zaútočiť v prvej lige na postup do najvyššej súťaže.

„Ani sme ho dlho nemuseli presviedčať,“ uviedol prezident HK Mládež Richard Mašlanka.

Toho s Faithom spája blízky priateľský vzťah ešte zo sezóny 2010/11, kedy tento skúsený matador viedol michalovskú Duklu, v ktorej Mašlanka v tom čase pôsobil vo funkcii športového riaditeľa.

„Určite zavážilo aj to. Dohodli sme sa tento týždeň, na tom, že bude popri našich dvoch trénerských začiatočníkoch Radoslavovi Regendovi či Vladimírovi Vankovičovi pôsobiť v doraste a okrem toho sa bude venovať aj metodike klubu. Som o tom presvedčený, že svojimi skúsenosťami nám určite pomôže,“ podotkol ešte k príchodu 67-ročného Jána Faitha prezident HK Mládež.

Opäť bude s Regendom

Na už treťom príchode Jána Faitha do Michaloviec je zaujímavé aj to, že opäť bude spolupracovať s Radoslavom Regendom.

Počas jeho prvého pôsobenia v metropole Zemplína bol Regenda ešte iba začínajúcim hráčom, v druhom, v sezóne 2010/11 už bol kapitánom tímu.

„Teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním,“ rozhovoril sa Ján Faith, ktorý následne dodal.

„Rada Regendu poznám. Z mojej skúsenosti môžem povedať, že išlo o hráča, ktorý nikdy nič neodflákol. Samozrejme, že za mojím príchodom je hlavne dobrý vzťah s pánom Mašlankom. Povedal by som, že sme sa dohodli veľmi rýchlo.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.