Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tréner Iuventy zároveň povedie aj reprezentáciu

Tréner Ján Packa. Po dva a pol roku odchádza z Michaloviec. (Autor: ra)
SITA|Publikované 21. máj 2018 o 12:59

Klub má dohodu so zväzom, či to bude Packa, je otázne.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce priviedol k obhajobe titulu Ján Packa, ktorý sa vrátil na Zemplín krátko pred koncom dlhodobej časti súťaže.

Kto povedie úradujúce slovenské šampiónky v nadchádzajúcej sezóne, zatiaľ nie je známe.

Mal by to však byť budúci reprezentačný kouč, teda nástupca Dušana Poloza, ktorého misia pri národnom tíme sa skončí so záverom kvalifikácie ME 2018.

Packa je otázny

"Máme dohodu so Slovenským zväzom hádzanej, že trénerom Iuventy sa stane nový reprezentačný lodivod. Uvidíme, kto ním bude. Je to otázka najbližších týždňov, ktorej odpoveď ešte nepoznáme," prezradil v rozhovore pre Noviny Zemplína člen správnej rady michalovského klubu Tibor Mačuga, ktorý je generálnym riaditeľom hlavného partnera Iuventy.

Mačuga nevniesol viac svetla ani pri téme možného zotrvania Jána Packu.

"Treba sa opýtať zväzových funkcionárov, ako je to vyriešené. My máme s nimi dohodu, takže budeme rešpektovať ich rozhodnutie. Určite nevyberú zlého trénera a ja sa už teraz teším na vzájomnú spoluprácu," skonštatoval člen vedenia klubu.

Arvidsson padol

Už v marci pri ukončení pôsobenia Packovho predchodcu Františka Urbana na poste hlavného kouča Iuventy sa hovorilo, že michalovský tím prevezme kouč zo zahraničia, ktorý by mal zároveň viesť aj národný tím žien SR.

Jedným z kandidátov bol údajne aj Morten Arvidsson, z jeho príchodu už zišlo.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.