Štvrtok, 6. mája, 2021Meniny má Hermína

Tréner Ihnačák skončil skôr, než odštartoval

Tréner Miroslav Ihnačák michalovskú Duklu v budúcej sezóne nepovedie. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|8. júl 2014 o 00:00

Odchádza trénovať do Brašova, Michalovčania teraz zháňajú za neho náhradu. Dvere do Dukly si nateraz zatvoril.MICHALOVCE. V závere uplynulého týždňa prenikla na verejnosť informácia, že staronový kormidelník HK Dukla Michalovce Miroslav Ihnačák dostal lukratívnu ponuku z Brašova a jeho odchod do Rumunska je na spadnutie.

V tom čase mu však už začal platiť kontrakt v klube z metropoly Zemplína, a tak sa čakalo, ako zareagujú Michalovčania a či ho do Brašova aj uvoľnia. Napokon žiadne prieťahy nerobili, preto teraz musia riešiť otázku, kto Ihnačáka nahradí.

Vyriešiť to čím skôr

Vedenie „vojakov“ riešilo v predchádzajúcich týždňoch okrem tvorby kádra aj obsadenie postu asistenta trénera, teraz im však pribudol problém navyše, hľadať musia už aj šéfa realizačného tímu. A to im urobilo najväčšie vrásky na čele.

„Máme už vytypovaných nejakých trénerov, nechceme však urobiť podobnú chybu ako vlani, keď sme vymenili až dvoch koučov. Do pondelka 21. júla, kedy je naplánovaný začiatok letnej prípravy, by sme už chceli mať v otázke nového trénera jasno,“ uviedol prezident HK Dukla Alexander Černega, podľa ktorého je jednou z alternatív aj tá, že trénerské obsadenie by mohlo byť podobné ako v závere uplynulého ročníka, kedy mužstvo viedol Peter Tirpák.

„Pohrávame sa aj s touto myšlienkou, ale došlo by k nejakým úpravám. Uvidíme, čo prinesie čas,“ tvrdil A. Černega.

Sklamal ho ľudsky

Šéf michalovského klubu netajil, že na Ihnačáka má ťažké srdce.

„Pred týždňom v pondelok večer, teda len pár hodín pred tým, ako mu mala začať plynúť pracovná dohoda, keďže zmluva bola platná od 1. júla, sa mi ozval s tým, že či by mu mohlo byť umožnené odísť. Teda ešte skôr, ako u nás začal. Bol to pre mňa ako blesk z jasného neba, veď už sme mali naplánované všetky veci ohľadom letnej prípravy. Tak sme na utorok ráno zvolali správnu radu, kde sme túto záležitosť prejednali. Dospeli sme k názoru, že ďalšia spolupráca s pánom Ihnačákom je neprípustná,“ prezradil A. Černega.

„Svoje zotrvanie v klube podmieňoval zvýšením platu, čo sme my neakceptovali. Keď sme sa raz na niečom korektne dohodli, tak prečo by sme to mali potom meniť a pristupovať na jeho podmienky.“

A. Černegu Ihnačák sklamal. „Jeho prístup nebol profesionálny, z jeho strany išlo o maximálnu neserióznosť. Sklamal ma aj z ľudského hľadiska, ja som mu veril, no teraz je už všetko inak. Na záver môžem povedať len to, že v dohľadnej dobe si pán Ihnačák dvere do Dukly zatvoril.“

Súvisiace články